Gegužės 5-ąją „Ryto“ progimnazijos šeštokai, lydimi mokytojos Vilmos Domkutės, rinkosi į netradicinę istorijos pamoką. 

Istorikai R. Žirgulis ir V. Domkutė šeštokus pakvietė į kitokia negu įprasta pamoką.

Istorikai R. Žirgulis ir V. Domkutė šeštokus pakvietė į kitokia negu įprasta pamoką.

Atvykę į Daukšių kaimą, kur stovi paminklas žuvusiems Kėdainių, Šėtos ir Žeimių žydams, šeštokai išklausė Kėdainių krašto muziejaus direktoriaus Rimanto Žirgulio pasakojimą apie žydų gyvenimą Kėdainių krašte ir skaitė nužudytų žydų aukų pavardes.
„Kėdainiai yra vienas iš dviejų Lietuvos miestų, kurie į holokaustą pažvelgė labai atsakingai ir pabandė identifikuoti nužudytų žydų asmenybes. Šioje vietoje 1941 metų rugpjūtį buvo nužudyta per du tūkstančius žydų. Apie pusę jų mums pavyko identifikuoti. Visas sužinotas pavardes ir vardus iškalėme paminklinėje lentoje. Holokaustas mums visiems yra labai skaudi pamoka, ypač aktuali šiais neramiais laikais. Turime būti tolerantiški ir pakantūs. Negalime nusigręžti nuo kitataučių, juk kažkada ir mūsų protėviai buvo pabėgėliai, laimės ieškoję svetur. Mano manymu, praeitis mus moko supratingumo, o tai ypač aktualu perduoti jaunimui“, – sakė R. Žirgulis.

Tarybos nariai Virmantas Pikelis ir Tomas Žalpys prisijungė prie šeštokų istorijos pamokos.

Tarybos nariai Virmantas Pikelis ir Tomas Žalpys prisijungė prie šeštokų istorijos pamokos.

Istorikas paminėjo, kad gegužės 5-ąją Kėdainiuose pirmą kartą paminėjus Holokausto atminimo dieną, kuri nuo 1953 metų yra minima Izraelyje ir kitose šalyse, mūsų kraštiečiai į skaudžią žydų praeitį metuose atsigręžia keturis kartus. „Mes holokaustą prisimename keturis kartus: sausio 27-ąją, kai minima Europos holokausto aukų diena, gegužės 5-ąją, kai minima Holokausto atminimo diena, rugpjūčio 28-ąją, kai prisimename nužudytus Kėdainių krašto žydus, ir rugsėjo 23-ąją, kai buvo sunaikintas Vilniaus getas. Gyvų istorijos pamokų niekada nebūna per daug, tik svarbu, kad mes išgirstume, kas jose kalbama“, – sakė R. Žirgulis.

Panašios naujienos