Centre gyvena vieniši seneliai, tačiau darbuotojų ir besilankančių svečių dėka, jų dienos tampa saulėtos ir gražios.

Centre gyvena vieniši seneliai, tačiau darbuotojų ir besilankančių svečių dėka, jų dienos tampa saulėtos ir gražios.

Josvainių socialiniame ir ugdymo centre gyvenantys seneliai vis sulaukia svečių, kurie senukų kasdienybę praskaidrina koncertais, eilėmis ar tiesiog nuoširdžiu pokalbiu.

Centre gyvena vieniši seneliai bei negalią turintys asmenys. Pasak įstaigos direktorės Erikos Markovos, įvairūs susitikimai, koncertai centro gyventojų yra ypatingai laukiami.

Dovanojo koncertą

Praėjusį ketvirtadienį čia lankėsi ir savo koncertinę programą dovanojo Kėdainių pagyvenusių žmonių ansamblis „Papartis“, šiais metais skaičiuojantis jubiliejinius, dešimtuosius veiklos metus. „Su savo koncertine programa jau esame aplankę Dotnuvos, Šėtos senelius. Šįkart atvykome į Josvainius, vėliau koncertuosime ir Krakėse. Mūsų koncertinėje programoje kėdainiečių – Edvardo Mištauto, Vaclovo Šablevičiaus kūrinių, į repertuarą įtraukiame ir liaudies dainų, romansų. Taip pat deklamuojame eiles“, – sakė „Paparčio“ vadovas Vytautas Bička.

Jis teigė, kad ansambliui labai malonu seneliams dovanoti tikrą, lietuvišką dainą, žodį, betarpiškai pabendrauti.

„Seneliams nereikia nei pinigų, nei kitų materialių daiktų. Jiems tereikia gero, šilto žodžio, atviros širdies“, – pridūrė V. Bička.

Seneliams koncertą dovanojo pagyvenusių žmonių ansamblis „Papartis“.

Seneliams koncertą dovanojo pagyvenusių žmonių ansamblis „Papartis“.

Pažįstami ir asmeniškai

Koncerto seneliai laukė su šypsenomis – tik pasigirdus pirmiesiems muzikos akordams, seneliai plojo rankomis, pradėjo ir kojas kilnoti. Kelių senelių akyse, užplūdus prisiminimams, veidais nuriedėjo ir ašaros.

Josvainių centre gyvenančius senelius dažnai lanko ir Kėdainių Maltiečių bendrijos narės, kurių didžioji dauguma – josvainietės. Pas senelius atvykusios moterys norėjusios su gyventojais tik pabendrauti: pasiklausyti, kaip seneliai gyvena, prašė pasidalinti prisiminimais, papasakoti anekdotų. Moterys pas senukus lankosi jau ne pirmą kartą, tad nemažai senelių jos pažįstančios asmeniškai.

Maltos ordino pagalbos tarnybos Kėdainių grupės ir Josvainių moterų grupės „Aušra“ vadovė Aušra Vaidotienė, kvietusi į pokalbį senelius, iš pradžių pati ragino pasipasakoti. Vėliau, jau įsidrąsinę senoliai pasakojo anekdotus, savo gyvenimiškas, kartais ir komiškas, istorijas. Ir juoko būta labai gardaus.

Lanko ir gimnazijos moksleivės

Josvainių socialiniame ir ugdymo centre šiuo metu gyvena 42 senukai. Centro direktorės Erikos Markovos teigimu, visą šį mėnesį seneliai sulauks daug nuoširdaus dėmesio, pramogų. „Spalis – pagyvenusių žmonių mėnuo, tad stengiamės mūsų centre gyvenantiems seneliams jį padaryti kuo prasmingesnį ir įdomesnį. Dėmesio seneliai nori ir jo labai laukia – juk gerų emocijų niekada nebūna per daug“, – šypsojosi E. Markova.

Centre gyvenančius senelius lanko ir jaunimas – štai Josvainių gimnazijos mokinės ateitininkės nuolat lankosi centre, bendrauja su seneliais. Tad bendravimo čia netrūksta visus metus.