Gana dažnai tenka girdėti kalbų apie Kėdainių tvarką ir priežiūrą. Norintieji gražiai, švariai, saugiai ir tvarkingai gyventi miestelėnai vis mesteli replikų esą miesto šeimi­ninkai per mažai skiria dėmesio, kad Kėdainiai būtų jaukūs ir patrauklūs.

Pirmadienio pavakarę tiltas per Dotnuvėlę dar turėjo dalį turėklų, o antradienį jų jau nebebuvo – chuliganai pasistengė visiškai sugadinti miestelėnams reikalingą tiltą.

Pirmadienio pavakarę tiltas per Dotnuvėlę dar turėjo dalį turėklų (nuotr. kairėje), o antradienį jų jau nebebuvo – chuliganai pasistengė visiškai sugadinti miestelėnams reikalingą tiltą.

tiltelio-foto

 

 

Tačiau kas, jei ne patys gyventojai, atsakingi už miesto tvarką. Kiek daugiau negu prieš mėnesį miesto seniūno pareigas užėmęs Valentinas Tamulis vos spėja suktis darbų verpete: tai gyventojų skundus, prašymus bei pastabas išklausyk, tai būtinas problemas spręsk, tai negeroves šalink.

„Darbų tikrai netrūksta. Mano darbo diena sunkiai telpa į dvylika valandų. Matau, kad yra šimtai vietų, kurios prašyte prašosi šeimininko rankos. Tačiau ne dėl nepadarytų darbų labiausiai skauda galvą. Ypač skaudu dėl chuliganiškų ir vandališkų išpuolių. Šią savaitę gavau kėdainiečių pranešimą, kad visiškai suniokotas tiltelis J. Biliūno gatvės gale per Dotnuvėlę. Nuskubėjau pažiūrėti – tikra tiesa: tiltas, kuriuo kasdien eina šimtai miestelėnų, šviežiai apgadintas. Turėklai greičiausiai išspardyti ir sumesti į upę, išplėštos ir pagrindo lentos. Akivaizdu, kad tilto sugadinimas tyčinis, o jis vos prieš pusantrų metų buvo atnaujintas. Jo sutvarkymui iš mūsų visų kišenės buvo sumokėta per du tūkstančius eurų. Net nežinau, kaip reikės elgtis. Paprašiau patyrusių statybininkų, kad preliminariai paskaičiuotų, kiek kainuotų tą tiltelį sukonstruoti tvirtesnį – metalinį. Bijau net pagalvoti, bet neatmestina, kad jį vėl atstačius iš medienos, likimas gali būti panašus. Nors nėra žinomi šio tiltelio gadintojai, bet spėčiau, kad tai neturinčio kur energiją išlieti jaunimo darbas“, – nusivylimo neslėpė seniūnas V. Tamulis.

Seniūno spėjimai gali būti teisingi. Netoliese tiltelio gyvenantys kėdainiečiai sakė, kad prie tiltelio ir jo prieigose mėgsta rinktis jaunimas. Jis triukšmauja, nevengia aštrių žodžių, neretai po tokių susiėjimų po tiltu mėtosi kvaišalų buteliai.

„Tuo tiltu einu kasdien. Visada stengiuosi namo pareiti kuo anksčiau, nes vakarop čia matau besisukiojančio įvairaus jaunimo. Tada nesijaučiu saugi. Gaila, kad tiltelį sugadino kažkokie niekadėjai. Jis buvo puikiai sutvarkytas, saugus, o dabar jau reikia saugotis, kad nenuslystum į upę. Gaila, kad greta mūsų yra tokių žmonių, kurie nevertina svetimo darbo ir gadina visų turtą“, – sakė prie tiltelio sutikta Jurgita.

Turėklai

Panašios naujienos