Per Kėdainius trečiąsyk nusirito didžiojo jauniausiojo Lietuvoje džiazo festivalio „Broma Jazz“ aidai. Kėdainiečiai dvi dienas mėgavosi džiazo muzika ir dar ilgą laiką aptarinės šio išskirtinio renginio įspūdžius.

Jauniausio džiazo festivalio Lietuvoje organizatoriai Vitalis ir Dovydas mintimis jau keliauja į kitų metų renginį.

Jauniausio džiazo festivalio Lietuvoje organizatoriai Vitalis ir Dovydas mintimis jau keliauja į kitų metų renginį.

Dar prieš džiazuojantį savaitgalį festivalio rengėjai ir rėmėjai garsiai prasitarė, kad turi svajonę – norėtų, jog kokiai Kėdainių gatvei ar skverui būtų suteiktas džiazo pavadinimas.
Kol kas šis noras atrodo gana sunkiai įgyvendinamas, tačiau Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius patikino, jog šios svajonės įgyvendinimas įmanomas: „Jei idėja pradinėje stadijoje neatrodo beprotiška, tai ji − beviltiška.
Kėdainiečiai jau žino, kad rugpjūčio vidurys jiems ir jų bičiuliams padovanos puikią šventę, o šįkart ji kvietė į kelionę „Aplink džiazo pasaulį per 48 valandas“.
Pažįstami ir nauji atlikėjų vardai

Vaidas Baumila koncertavo su grupe „Reinless“, kurioje gitara groja ir kėdainietis Paulius Vaicekauskas.

Vaidas Baumila koncertavo su grupe „Reinless“, kurioje gitara groja ir kėdainietis Paulius Vaicekauskas.

Per dvi dienas klausytojai išgirdo aštuonis projektus, kurie stilistiškai papildė vienas kitą ir iš nedidelių muzikinių detalių išdėliojo vientisą garsinį paveikslą.
Tad šiais metais su premjeromis ir jau pamėgtais atlikėjais klausytojai pasinėrė į džiazo istoriją – nuo gospelo giesmių iki Lietuvos džiazą garsinančio Dainiaus Pulausko grupės fusion, nuo „Saulės kliošo“ energijos fejerverkų iki tradicinio diksilendo. „Tai džiaugsmingos muzikos festivalis, kai visas Kėdainių senamiestis virto džiazo scena“, – teigė renginio organizatoriai Dovydas Sagaitis ir Vitalis Vidikas.
„Broma Jazz“ scenose pasirodė naujausi Lietuvos džiazo scenos atlikėjų, jungtiniai užsienio muzikantų projektai. Festivalio atidarymas patikėtas „Broma Jazz Orchestra“, buvusius ir esamus kėdainiečius vienijančiam kolektyvui, kuris pasirodė su vokaliste Aušra Paliuše. Viena laukiamiausių grupių – Dainiaus Pulausko grupė, atlikusi naujausias kompozicijas.
Prieš metus gimęs kolektyvas „Reinless“ ypač laukė festivalio, Kėdainių scenoje jie surengė pirmąjį koncertą, dabar sugrįžo su vokaliste Dagna Kontratavičiūte bei Vaidu Baumila. Pirmąją festivalio dieną užbaigė „Saulės kliošas“ ir iki paryčių vykęs jam session.
Antrosios dienos koncertai vyko Daugiakultūriame centre.
Nuo uogienių iki automobilių parado

Vasaros derliaus džiazo uogienės, kurią siūlė dviejų bendrovių „Daumantai LT“ ir „Nordic Sugar Kėdainiai“ savanoriai.

Vasaros derliaus džiazo uogienės, kurią siūlė dviejų bendrovių „Daumantai LT“ ir „Nordic Sugar Kėdainiai“ savanoriai.

Vienas Kėdainių džiazo festivalio skiriamųjų ženklų − renginiai tarp koncertų. Nuo pat šeštadienio ryto Didžiosios Rinkos aikštėje įsikūrė blusturgis. „Kaip ir kasmet, Blusų turguje buvo visko: nuo ginklų iki baldų, muzikos instrumentų. Prekeiviai atvyko iš įvairių Lietuvos miestų, tad prekyba vyko kuo puikiausiai“, − pasakojo Blusų turgaus organizatorė Žaneta Intaitė-Žilinskienė.
Kėdainių senamiestyje įsikūrė lindihopo šokėjai, kulinarinės ekskursijos, dailininkų pleneras, buvo galima pasigėrėti net mini automobilių paradu. Didžiosios Rinkos aikštėje nuolat skambėjo užburianti džiazo muzika.
Nuo pat festivalio starto jį remianti bendrovė „Daumantai LT“ kartu su bendrove „Nordic Sugar Kėdainiai“ šiųmečiam renginiui paruošė saldžią staigmeną – drauge su viešosios įstaigos „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ gyventojais išvirė 40 kilogramų vasaros gėrybių uogienės. Ją už simbolinę auką buvo vaišinami visi džiazuojančios šventės dalyviai ir svečiai.
„Mes norime būti ne tik sausi rėmėjai, bet ir aktyvūs šio puikaus renginio dalyviai. Esame dėkingi kolegoms, kurie suprato tokį mūsų norą ir jį parėmė: rajono Vietos veiklos grupė parūpino obuolių bei slyvų, o cukraus fabrikas skyrė specialaus uogienėms virti skirto cukraus. Ši mūsų improvizacija pavyko puikiai. Manau, kad šauniai paįvairinome gražų renginį“, – vaišindama džiazo mėgėjus sakė bendrovės „Daumantai LT“ viešųjų ryšių specialistė Jorūnė Liutkienė.
Šventei baigiantis jos rengėjai šypsojosi: „Jau dabar galvojame, kuo praturtinsime ketvirtąjį festivalį. Smagu mieste matyti daug šviesių ir besišypsančių veidų. Jei kėdainiečiams patinka džiazas, tai mūsų pareiga jį skleisti.“

[tribulant_slideshow gallery_id=“119″]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.