Fotografo, keliautojo Mariaus Jovaišos iniciatyva, savo krašto mylėtojai ir puoselėtojai rinkosi į ąžuoliukų sodinimo talką Pašiliuose, kurios metu, kupini geros nuotaikos pasodino apie 2 tūkst. medelių. „Šiais metais tai jau dešimtoji, jubiliejinė talka. Džiugu, kad susirinko tiek daug žmonių, be to, puiku, kad nemaža dalis ąžuoliukų, sodintų praėjusiais kartais, prigijo. Vienas tokių – patį pirmąjį kartą sodintas kartu su prezidentu Valdu Adamkumi“, – kalbėjo fotomeninkas ir ąžuoliukų sodinimo iniciatyvos organizatorius M. Jovaiša.

„Užtrukome vos keletą valandų, o šie ažuoliukai, ateityje virsiantys didžiuliais ąžuolais, džiugins gausybę ateities kartų“, – su žmona Aldona sodinęs medelius teigė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

„Prieš dešimt metų, 2009 metais planavome pasodinti vieną didžiausių ąžuolynų Lietuvoje. Šiuo metu iš viso šiame plote jau yra pasodinta virš 30 tūkst. medelių. Pats sodinimas, manau, jau yra baigtas, vėlesniais metais mes medelius prižiūrėsime, atsodinsime, jei reikės. Taip pat planuojame padaryti pačių reikšmingiausių ir žinomiausių Lietuvos ąžuolų klonų galeriją“, – ateities planais dalinosi menininkas.

M. Jovaiša yra ir fotografijų albumo „Neregėta Lietuva“ autorius. Jis pradžiugino susirinkusiuosius, kad naujas nuotraukų albumas su įspūdingomis ir įvairiapusiškomis nuotraukomis su Lietuvos vaizdais, pasirodys jau spalio mėnesį. „Albume bus tikrai vaizdų, kaip šis ąžuoliukų miškas Pašiliuose atrodo dabar“, – šyptelėjo pašnekovas.

Pasak menininko, jam labai džiugu, kad prie šios iniciatyvos kasmet prisijungdavo ir pavienių iniciatyvų – žmonių, kurie patys vykdavo čia, į Pašilius ir sodindavo medelius, prižiūrėdavo aplinką.

Šventės nepraleido ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona. Meras prisipažino, kad ąžuoliukų sodinimo talkoje dalyvaujantis jau trečią kartą.

„Noriu padėkoti Mariui, kad jam kilo tokia gražia idėja, o jai įgyvendinti jis pasirinko būtent Kėdainių kraštą. Mes dabar esame garsūs ne tik Radvilomis, senamiesčiu, bet ir daromės garsūs šiuo tūkstantmečio ąžuolynu. Matau, kad prie iniciatyvos prisijungė daug vaikų, jaunimo – mūsų ateities karta. Esu įsitikinęs, kad jau netrukus šis ąžuolynas taps patrauklia traukos vieta ne tik kėdainiečiams, bet ir visos Lietuvos žmonėms“, – kalbėjo meras.

Prie „Tūkstantmečio ąžuolyno“ sodinimo darbų noriai prisijungė ir daugiau Kėdainių krašto bendruomenės narių. Puikus oras, malonūs žmonės, plačios šypsenos ir pasitenkinimas padarius gerą darbą – visi iš miškasodžio išvyko puikios nuotaikos.

Neregėtos Lietuvos Tūkstantmečio ąžuolynas pradėtas sodinti 2009 metais, fotografo ir keliautojo Mariaus Jovaišos sumanymu. Tais metais Lietuva minėjo savo vardo tūkstantmetį, o M. Jovaiša šiai datai paminėti išleido specialų nuotraukų albumą „Neregėta Lietuva 2009“. Kartu autorius subrandino idėją, dalį už albumą gautų lėšų panaudoti ąžuolyno pasodinimui – „Tai knyga, iš kurios išaugs medis“. O jei medis, tai, žinoma ąžuolas…“.

Sklypas ąžuolynui, kurio plotas apie 40 ha, buvo parinktas VĮ Kėdainių miškų urėdijos Labūnavos girininkijoje, Pašilių miške. Pamažu iškertant džiūstančius uosynus, pradėti sodinti ąžuolai.

 

[tribulant_slideshow gallery_id="367"]

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.