Po ketverių su puse metų pertraukos į Klaipėdos „Neptūno“ (5/7) vyriausiojo trenerio kėdę grįžęs Dainius Adomaitis startavo pergalingai. Uostamiesčio ekipa „Betsafe-LKL“ rungtynėse Kėdainiuose 88:83 (22:23, 28:18, 13:21, 25:21) įveikė turnyrinės lentelės kaimyną Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (3/9) klubą.

Benas Griciūnas nugalėtojams surinko 20 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 27 naudingumo balus. Antras pagal naudingumą buvo trigubo dublio ritmu žaidęs Žygimantas Janavičius, kurio sąskaitoje – 12 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų, 7 atkovoti kamuoliai ir 21 naudingumo balas.

Klaipėdos komanda šiame susitikime turėjo akivaizdų pranašumą priekinėje linijoje: „Neptūnas“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 50:26. Tiesa, klaipėdiečius stabdė klaidos: jie prarado 20 kamuolių, kuomet jų varžovai – tik 5.

Tris kėlinius ant parketo vyko atkakli ir permaininga kova. Nors vienu metu „Neptūnas“ kuriam laikui buvo atitrūkęs, lemiamo ketvirčio pradžioje rezultatas buvo lygus 65:65.

Svarbiu metu Kėdainių komanda pradėjo strigti, o tuo pasinaudoję svečiai galingai spurtavo 15:1 ir pabėgo į priekį 80:66. Vis dėlto ramios rungtynių pabaigos jiems tai negarantavo.

Šeimininkai kovojo iki galo – jie atsakė varžovams ne mažiau įspūdingu spurtu 14:0 ir likus žaisti minutę pasivijo 82:84.

Paskutinę minutę Rihardas Kuksikas tritaškiu galėjo persverti rezultatą, tačiau latvis nepataikė, o „Neptūnui“ pergalę garantavo taiklūs Edgaro Želionio ir Isaaco Bontono metimai.

Šios komandos tarpusavyje varžėsi antrą kartą per 8 dienas – gruodžio 12-ąją Klaipėdoje vykusią akistatą „Neptūnas“ laimėjo 94:87.

„Nevėžis-Optibet“: Tahjonas Starksas 16 (7 rez. perd.), Marius Valinskas 14, Svenas Smajlagičius 13, Rihardas Kuksikas 10, Paulius Murauskas 9, Vytenis Čižauskas 8.

„Neptūnas“: Benas Griciūnas 20 (12 atk. kam.), Edgaras Želionis (6 atk. kam.) ir Deividas Gailius po 13, Julius Jucikas ir Žygimantas Janavičius (11 rez. perd., 7 atk. kam.) po 12.

G. Petrauskas. (Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

„Prastos rungtynės. Manau, kad mes nepadarėme išvadų po rungtynių su „Neptūnu“ Klaipėdoje prieš savaitę, – pirmadienio vakarą Kėdainių arenoje sakė „Nevėžio-Optibet“ strategas Gediminas Petrauskas. – Vėl banguojam, vėl atranda varžovas mūsų silpnąsias vietas. Nesugebam sureaguoti. Atrodo ir turim taisykles atskiroms situacijoms. Rungtynių įkarštyje prarandame ar susikalbėjimą, ar koncentraciją…

Žaidėjai turi dirbti visas 40 minučių, o ne tik tada griūti ant kamuolio, kai jau padai svyla.

Nors pozityvo buvo pakankamai daug šiose rungtynės, neramina bangavimas. Mums esminis yra komandinis žaidimas. Jeigu jo nėra, individualūs žaidėjų pasirodymai negali būti aukščiau to.“

Kitas „Betsafe-LKL” čempionato antrojo rato rungtynes Kėdainių „Nevėžis-Optibet” (3/9) žais po Šv. Kalėdų, gruodžio 29 d., trečiadienį Kėdainių arenoje su Panevėžio „Lietkabeliu” (8/5). Pirmame šių komandų tarpusavio mače Panevėžyje pergalę šventė Kėdainių komanda – 67:60.

Titulinė nuotrauka: Jonas Mačiulis („Nevėžis-Optibet”) ir Martynas Mažeika („Neptūnas”). (LKL nuotr.)