Grafikė L. Baltijutė Kėdainius vadina beveik savo gimtine, tad savo darbų parodą surengė ir Kėdainiuose.

Grafikė L. Baltijutė Kėdainius vadina beveik savo gimtine, tad savo darbų parodą surengė ir Kėdainiuose.

Grafikos parodos jau seniai nebūta Kėdainių daugiakultūrio centro erdvėse. Nuo penktadienio čia veikia jaunos grafikės Lauros Baltijutes darbų paroda „Šokis“. Eksponuojama net 90 grafikos darbų, kurių dalis – ryškių, įvairių spalvų, o kita dalis – juodai balti.

Daugiakultūriame centre pristatomi grafikos darbai, atlikti ant organinio stiklo jį raižant, įtrinant spaustuviniais dažais ir taip pat atvirukai, sukurti plunksna bei tušu.

„Vaizduojami personažai ir jų vidiniai išgyvenimai, kurie tarsi virsta šokiu kiekviename darbe“, – sakė parodos autorė L. Baltijutė.

Paklausta, kas sieja menininkę su Kėdainiais, L. Baltijutė atsakė, kad Kėdainiai – beveik gimtasis jos miestas.

„Čia gyvena mano giminių, todėl į Kėdainius grįžtu beveik kaip į namus. Ši mano paroda – pirmoji Kėdainiuose. Save įvardiju kaip jauną menininkę (magistrantūros studijos baigtos dar tik prieš metus laiko), tad esu šviežiai iškepta, užsispyrusi entuziastė šioje srityje“, – šypsosi menininkė.

Pasak menininkės, ji kurianti ir taikomosios grafikos darbus. Pavyzdžiui, yra tekę puošti užuolaidas, kurti ant kitų įvairių, buityje naudojamų paviršių. „Kuriu visur, kur tik žmonės pageidauja grafikos darbų. Be to, labai mėgstu kurti ir šaržus“, – sakė menininkė.

Spalvingi atvirukai - didelio kruopštumo ir atsidavimo atspindys.

Spalvingi atvirukai – didelio kruopštumo ir atsidavimo atspindys.

Tad darbų, anot jos, prisikaupė labai daug. „Bandau dėti į stalčius, bet nelabai jau jie ir tebetelpa“, – šypteli ji.

Dalis parodoje eksponuojamų darbų yra spalvoti atvirukai.

„Šiandieniniame pasaulyje rankų darbo atvirukas gali simbolizuoti praeitį, vaikystę, nuoširdumą. Atvirukai spalvingi, atitraukiantys žmogaus dėmesį, juose atspindimos pagrindinės metų šventės, tačiau visiškai atsiribojant nuo jų simbolinių vaizdavimų. Juos interpretuoju ir perkuriu savaip. O parodinės – kūrybinės pusės kompozicijose knibžda įvairūs personažai, galbūt ironiškai žiūrintys į mus supančią aplinką – juk menininkas yra lyg lakmuso popierėlis, temos pačios pasibeldžia vos pažvelgus pro langą. Mano kūryboje perteikiama ironija, žaismingumas, taip pat ir vienišumo atspindžiai, kuomet personažas yra herojiškas, bet vienas, atspindintis pasiryžimą būti kitokiu“, – savo kūrybą pristatė L. Baltijutė.

Ji pasakojo savo kūryboje ironizuojanti žmones, kurie yra per daug susikaustę, kurie jau nebeturi jaunatviškumo, polėkio eksperimentuoti, negali patys iš savęs pasijuokti.

Grafikos darbų paroda eksponuojama Daugiakultūrio centro erdvėse.

Grafikos darbų paroda eksponuojama Daugiakultūrio centro erdvėse.

„Mano darbuose personažas bando išsinerti iš tos odos – tarsi iš vienodo apsirengimo, visuomenėje esančios savo vietos, būsenos, pozicijos. Mano personažas yra atskalūniškas. Noriu, kad žiūrovas nusimestų rimtą požiūrį į save – juk viskas gali būti lengva, paprasta, ironiška. Tai tėra tik požiūrio reikalas“, – sakė ji.

L. Baltijutė jau yra surengusi dešimt parodų, sudalyvavusi 23 grupinėse parodose.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.