Praėjusią savaitę eiliniame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdyje vienas iš septynių apsvarstytų klausimų buvo dėl pergolės nuomininkės Ievos Vargalytės ten vykdomos veiklos. Tačiau klausimas, ar verslininkė neužsiima viešuoju maitinimu, kas nuomos sąlygose nebuvo leidžiama, lieka atviras.

Kontrolės komitetas laukė paaiškinimų iš miesto seniūnijos, tačiau vietoj jų sulaukta pergolės nuomininkės paaiškinimų.

„Mes, komitetas, kreipėmės į seniūniją, kad ji pateiktų raštišką paaiškinimą, bet vietoj to gavome gerbiamos Ievos Vargalytės paaiškinimus, kurių visai neprašėme“, – išanalizuoti situaciją miesto seniūniją ir savivaldybės administraciją ragino Kontrolės komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius.

Kontrolės komitete Kėdainių miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Samanta Mituzaitė-Palubinskienė teigė, kad pati buvo nuvykusi į miesto parką ir pergolėje maitinimo paslauga neteikiama, tik užsiimama mažmenine prekyba. „Aš, kai pati buvau nuvykusi į infocentrą (t. y. pergolę miesto parke – red. past.) nemačiau, kad ten vyktų kažkokie dalykai, kurie neturėtų ten vykti – kažkokie gaminimai“, – tvirtino seniūno pavaduotoja.

„Kodėl turėjo tos vietos nuomos konkurse nedalyvauti žmonės, kurie yra atvirai pasakę, jog prieš konkursą seniūnas jiems sakęs, esą net jokio staliuko negalėsią ten pastatyti?“ – klausė S. Grinkevičius. (R. Valionio nuotr.)

Pagal Kontrolės komitetui atsiųstus I. Vargalytės raštus komiteto nariai įžvelgė, jog jais verslininkė bando pateisinti savo vykdomos viešojo maitinimo paslaugos teikimą, remdamasi Europos Parlamento patvirtintu reglamentu, Maisto ir veterinarijos tarnybos leidimu.

Kėdainių miesto seniūnijai ir savivaldybės administracijai, vadovaujantis teisės aktais, pavesta iki kito Kontrolės komiteto posėdžio išsiaiškinti, ar parko pergolėje nėra vykdomas viešasis maitinimas, ar laikomasi visų nuomos sutarties sąlygų.

„Mes tikrai džiaugiamės, kad šita vieta miesto parke atgijo, – sakė kontrolės komiteto narė Adelė Štelmokienė. – Bet reaguojame į tai, kad pergolės nuomos konkurse norėjo dalyvauti ir daugiau verslininkų, tačiau dėl nustatytų sąlygų atsisakė tos minties, nes sąlygose nebuvo leidimo teikti viešojo maitinimo paslaugą. Ir ne Europos Sąjunga, o Kėdainių miesto seniūnija nustatė tas sąlygas. Mes ne prieš I. Vargalytę, bet prieš tai, kad buvo sukliudyta konkurse dalyvauti kitiems.“

„Pritariu kolegei, – sakė komiteto pirmininkas S. Grinkevičius. – Mes tikrai ne prieš I. Vargalytę. Šaunu, kad ji vykdo verslą. Rekonstruojant parką ir buvo numatyta, kad pergolėje bus kavinukė. Tik kodėl turėjo tos vietos nuomos konkurse nedalyvauti žmonės, kurie yra atvirai pasakę, jog prieš konkursą seniūnas jiems sakęs, esą net jokio staliuko negalėsią ten pastatyti. Verslininkai tuomet net nedalyvavo konkurse. Tame problema.“

Tyrimas dėl pergolės nuomos sutarties sąlygų laikymosi pratęstas.

Kontrolės komitete buvo apsvarstyti ir gėlynų įrengimo ir priežiūros Kėdainių mieste konkurso organizavimas bei konkurso laimėtojo vykdomų darbų atitikimas konkurso sąlygoms bei Kėdainių rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos I ketvirčio ataskaitos, tarp kurių – ir Kėdainių ligoninės ir PSPC. Apie tai – kituose „Kėdainių mugės“ numeriuose.

Panašios naujienos