Pastaruoju metu vaikščioti šaligatviais, besidriekiančiais šalia namų su šlaitiniais stogais, tampa pavojinga. Tuo įsitikino jau ne vienas kėdainietis. „Vos per plauką pavyko išvengti didžiulės sniego nuošliaužos. Sniegas nukrito iš karto man už nugaros, visa laimė, kad ne ant manęs“, – pasakojo kėdainietė Jurgita, kurios pasivaikščiojimas sena­miesčiu vos nevirto rimta trauma.

Jai antrino ir kėdainiečių pora. Marius ir Deimantė vaikštinėjo po senamiestį, kai netikėtai prieš pat juos krito didžiulis varveklis. Tiesa, merginai pasisekė mažiau, nes kiek mažesnis varveklis nukrito jai tiesiai ant galvos. Pora tikina, kad nuo šiol vaikščioja žymiai atsargiau ir vis dažniau kelia galvas į viršų pasižiūrėti, ar tik nekaba varvekliai ar sniego nuošliaužos.

Būtina laikytis tam tikrų taisyklių

Pastaruoju metu gausiai sningant ir netikėtai prasidėjus atodrėkiui, ant stogų formuojasi varvekliai, kyla sniego nuošliaužų pavojus, kurie gali sukelti žalos žmogui. Tad pastatų savininkai turėtų tinkamai prižiūrėti statinius, o ir gyventojai patys taip pat turėtų pasirūpinti savo saugumu.

Todėl prižiūrint pastatus, anot Kėdainių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistės Daivos Ramanauskienės, būtina vadovautis tam tikromis taisyklėmis. „Primename, kad mažinant ardančiuosius klimato (vėjo, lietaus, drėgmės, temperatūrinių pokyčių) poveikius, būtina prižiūrėti, kad būtų tvarkingi išorės atitvarų (sienų, stogų, cokolių ir kita), pamatų ir kitų konstrukcijų drėgmę izoliuojantys įrenginiai (izoliacija, drenažiniai sluoksniai ir kita).

Taip pat privalu, kad būtų tvarkingi įrenginiai, skirti vandens pašalinimui nuo statinių ir jų konstrukcijų (apskardinimai, latakai, lietvamzdžiai, įlajos, nuogrindos ir kita), nesikauptų sniegas ir ledas prie sienų, švieslangių, langų ir kitų atitvarų vertikaliųjų paviršių, o, jam susikaupus, būtina juos pašalinti nuo šio paviršiaus toliau nei 2 m atstumu, liūčių metu ir tirpstant sniegui ar ledui nesusidarytų vėjo blaškomi vandens srautai, šlakstantys statinių atitvaras ar kitas konstrukcijs, taip pat svarbu, kad žiemos metu neperšaltų konstrukcijos“, – vardijo specialistė.

Gresia baudos

Taip pat pastatų savininkų, naudotojų ar techninių prižiūrėtojų prašoma vardan gyventojų saugumo nedelsiant likviduoti pavojų keliančius varveklius bei valyti sniegą nuo stogų.

Už reikalavimų nesilaikymą galima gauti įspėjimą arba baudą, atitinkamai nuo pažeidimo pobūdžio siekiančią iki trijų tūkstančių eurų.