Kelių policijos pareigūnai, kiekvieną savaitę keliuose fiksuoja šimtus greitį viršijusių vairuotojų. Kai kurie jų sėda vairuoti girti ir be vairuotojo pažymėjimo. Reidų metu pažeidėjų sulaikyta ir Kėdainių rajone.

Kaip informavo Kauno AVPK atstovai, praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 770 greičio viršijimo atvejų.

Praėjusios savaitės lakstūnas užfiksuotas savaitės viduryje. Birželio 26 d. apie 12.40 val. Kėdainių r., kelyje Jonava–Kėdainiai–Šeduva, automobilis BMW, vairuojamas vyro (gim. 1994 m.), kur leistinas važiavimo greitis – 90 km/val., važiavo 148 km/val. greičiu. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Mėgsta palakstyti

Viršytas greitis arba pasirinktas nesaugus važiavimo greitis yra viena pagrindinių eismo nelaimių priežasčių. Paskraidyti su vėjeliu linkęs ne tik jaunimas, bet net ir mažamečius vežantys tėvai.

,,Vairuotojai, norėdami sutaupyti kelias ar keliolika minučių, viršija greitį, taip sukeldami pavojų ne vien savo, bet ir kitų eismo dalyvių saugumui. Pasirinkę nesaugų greitį, jie nespėja sustabdyti, verčiasi posūkiuose ar išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą. Susižaloja ar net žūsta.

Blogiausia, kad vairuotojai nepasimoko iš svetimų klaidų ir, tik įvykus nelaimei, apie tai susimąsto.

Ypač pavojinga važiuoti greitai, kai lyja, yra slidu, yra žvyro danga, tuomet yra dar sunkiau suvaldyti automobilį, todėl visada raginame vairuotojus važiuoti ne leistinu, o saugiu greičiu“, – teigia pareigūnai.

Didelė bėda ir girti vairuotojai

Iš viso praėjusią savaitę Kauno apskr. VPK pareigūnai nustatė 39 neblaivius vairuotojus ir 18 asmenų, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės. Vykdytų priemonių metu pareigūnai nustatė ir neblaivius paspirtukų bei dviračių vairuotojus bei kitus KET pažeidimus.

Savaitgalį Kelių policijos pareigūnai taip pat vykdė policines priemones, skirtas neblaiviems vairuotojams ir kitiems KET pažeidimams išaiškinti. Jų metu policijos pareigūnai Kauno mieste ir rajone bei Jonavos rajone patikrino daugiau nei 5,6 tūkst. transporto priemonių. Nustatyti 6 neblaivūs vairuotojai (jų girtumo laipsnis svyravo nuo 0,47 prom. iki 1,35 prom.).

Kovoja ir su triukšmautojais

Policijos pareigūnai aktyviai vykdo prevencines priemones, skirtas nustatyta ir užkardyti triukšmingus transporto priemonių vairuotojus.

Praėjusią savaitę Kauno apskrityje nustatyti 8 vairuotojai, kurių vairuojamų motorinių transporto priemonių variklio skleidžiamas triukšmas buvo didesnis, negu yra nustatyti reikalavimai.

Už šios nustatytos tvarkos nesilaikymą, pirmą kartą nusižengus taikoma bauda nuo 100 eurų iki 600 eurų, pakartotinai – nuo 500 eurų iki 1 000 eurų ir naikinama privalomoji techninė apžiūra.

Parengta pagal Kauno AVPK inf.

Kauno AVPK nuotr.

Panašios naujienos