Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės departamento pareigūnai pastaruoju metu rengia reidus ir stebi, ar keturračių bei kitų transporto priemonių vairuotojai miškuose važiuoja tik miško keliais, stato transporto priemones tik tam skirtose parkavimo vietose, ar neardo miško paklotės.

„Lankymosi miške taisyklės nustato, kad motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti į mišką ir po jį važinėti galima tik keliais. Keturračiai taip pat yra motorinės transporto priemonės, taigi ir jais draudžiama važiuoti bekele ar miško paklote. Už važiavimą per mišką, pelkę ar laukus galima gauti baudą ir netekti transporto priemonės“, – sako aplinkosaugininkė Mažena Osinska.

Vairuotojai turėtų žinoti, kad paviršiniuose vandens telkiniuose važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis draudžiama. Šis pažeidimas užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims bus skirta bauda nuo 600 iki 1 450 eurų.

„Žmonės, neleistinose vietose važinėdami keturračiais, daro žalą gamtai. Kai važinėjamasi po lietaus, miškų paklotė ypač suniokojama, nes lieka labai gilios provėžos. Tarkim, važiuojant kalnu, slenka šlaitas. Jei tai piliakalnis, žalojamas kultūrinis sluoksnis – jis šlaituose slepiasi labai negiliai“, – atkreipia dėmesį M. Osinska.

Taip pat primename, kad lankymąsi miške reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą asmenims nuo 20 iki 50 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 50 iki 110 eurų.

Transporto priemonių statymas miške arba važiavimas transporto priemonėmis miškais ten, kur tai daryti draudžiama, užtraukia baudą nuo 20 iki 50 eurų.

Neteisėtas važiavimas per žolės dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų.

Nustačius neteisėtą važiavimą per žolės dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolės danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, skaičiuojama aplinkai padaryta žala ir skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų.

Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento inf.