Pirmadienio vakarą Bendruoju pagalbos telefonu pranešta, kad Justinavos kolektyviniuose soduose prie namo dega dujų balionas, yra nukentėjusiųjų. Į nelaimės vietą išskubėjo ugniagesiai ir medikai.

„Atvykus į Sodininkų gatvę, atvira liepsna 5 m nuo pastato degė dujų balionas ir ant jo užmestas audeklas. Dujų balionas buvo aušinamas vandeniu. Vienas vyriškis buvo apdegęs rankas, moteris apdegusi rankas ir veidą.

Iš gyvenamojo namo (1 aukšto, su mansarda, mūrinis, 10×6 m dydžio, stogas dengtas šiferiu) išneštas dar 1 dujų balionas. Degęs dujų balionas atvėsintas ir užsuktas čiaupas.

Pastate apdegė apie 2 m² plote durų stakta, durys, apie 7 m² sienų ir lubų apdailos. Patalpos išvėdintos. Buvęs dūmų detektorius per gaisrą suveikė.

Medikai, apžiūrėję nukentėjusius asmenis, namo savininkę, apdegusią rankas ir veidą, išsivežė į gydymo įstaigą, o vyriškis (kaimynas), nežymiai apdegęs rankas, paliktas gydytis ambulatoriškai“, – apie gaisro Sodininkų gatvėje pasekmes pasakojo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Šios nelaimės priežastis aiškinasi ugniagesių tyrėjai.

Su dujomis reikia elgtis ypač atsargiai

Kaip teigė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Andrius Eidimtas, dujos kelia didžiulį pavojų, tad keičiant dujų balioną privalu laikytis visų saugumo reikalavimų. Geriausia, kad keitimą atliktų dujų balionus į namus atvežantys tiekėjai.

„Jei ugnis įsiplieskia, pirmiausia būtina užsukti dujų čiaupą, tam, kad dujos nebetekėtų. Jei to padaryti neįmanoma, ugnį gali prislopinti specialus nedegus audeklas (patariama tokį įsigyti ir, kaip ir gesintuvą, turėti šalia). Beje, toks audeklas gali praversti ir užsidegus riebalams keptuvėje ar kokiam televizoriui, nes vandens ant jų pilti negalima.

Taip pat akcentuojame, kad namuose turi būti dūmų detektorius, tai padeda greičiau pastebėti gaisrą ir išvengti galimos žūties.

Išnešti degantį dujų balioną į lauką yra rizikinga. Reikėtų laikytis tokio principo – jei galiu, ugnį gesinu, kad gaisras neišplistų patalpoje, o jei situacija pavojinga, reikia evakuotis, nes dujų balionas gali sprogti“, – teigia Kėdainių PGT vadovas.

Degė elektros laidai

Pirmadienį ugniagesiams buvo ir kitokių iškvietimų. Popiet gautas pranešimas, kad Vilainių sen. Repengių k. dega elektros laidai. Atvykus ugniagesiams, jau buvo atvykę ESO darbuotojai, jie gedimą tvarkė, ugniagesių pagalba nebuvo reikalinga.

Pašalino grėsmę kėlusį medį

Apie pusę aštuntos vakaro ugniagesiams gelbėtojams teko skubėti į Pašilius. Pranešta, kad Kristalo 1-osios gatvės gale, prie miško, pavojingai pasviręs medis, gali užgriūti ant kelio. Medis nupjautas ir patrauktas.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

L. Pranckevičiūtės nuotr.