Šiandien, Kėdainiuose, Radvilų g. buvo pastebėti du su įjungtais švyturėliais stovintys Greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Paaiškėjo, kad medikai atvyko gaivinti kieme nugriuvusio vyro.

Kaip informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė, 16.12 val. paskambino moteris, kuri teigė, kad Radvilų g., namo kieme pastebėjo ant žemės gulintį vyrą. Ar asmuo miręs, ar yra be sąmonės, moteris tiksliai nežinojo, tad BPC operatorius sujungė su GMP dispečere, kuri nurodė moteriai, kokių veiksmų reikia imtis ir kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Kol vyko pokalbis, į nurodytą vietą jau skubėjo du medikų ekipažai. Šie tęsė gaivinimą. Kol kas žinoma tik tiek, kad žmogus į ligoninę dar neišvežtas.

PAPILDYTA

Ką tik paaiškėjo, kad kieme rastas vyras neišgyveno. Kėdainių krašto muziejus savo feisbuko paskyroje paskelbė tokį įrašą:

„Skaudi žinia: netekome kraštiečio, muziejininko, etninės kultūros tyrinėtojo, humanitarinių mokslų daktaro, 2021 m. Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos laureato Eligijaus Juvencijaus Morkūno (1945 – 2023).

Eligijus Juvencijus Morkūnas gimė 1945 m. Kėdainiuose.

E. J. Morkūnas nuo mažumės labai domėjosi istorija. Eidamas iš mokyklos, dažnai užsukdavo į mūsų muziejų.

Vienintelis iš šeimos pasirinko ne mediko profesiją, kaip jo tėvai, ar netapo odontologu, kaip brolis ir sesuo, o pašventė savo gyvenimą muziejininkystei.

Lietuvos liaudies buities muziejuje dirbo nuo 1970 m.  Jo rūpesčiu buvo surasta ar išsaugota ne viena kultūros vertybė.

2021 m. už reikšmingą indėlį į Lietuvos tradicinės architektūros ir amatų tyrimus, išsaugojimą, populiarinimą ir kūrybingą muziejinę veiklą puoselėjant etninės kultūros gyvybingumą Eligijui Juvencijui Morkūnui įteikta Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija.

Savo padėkos kalboje sakė, kad „tyrinėdamas paprastų žmonių kasdienybę, darbus, amatus, techniką, dar labiau pamilau Lietuvą ir stengiausi skleisti žinias, saugoti atmintį ne tik archyvams, bet ir gyvai perduoti žinias apie tautos būdą, tradicijas, valstybės istoriją. Dėjau daug pastangų, kad muziejus nebūtų senų daiktų kapinėmis, bet kad tie daiktai pasakotų, primintų, kas juos sukūrė, ką maitino, kodėl juos gynė ir saugojo. Dėkui už galimybę dirbti tautai ir valstybei – tai irgi apdovanojimas“.

Be tyrinėjimų ir kitų svarbių darbų, vos prieš kelis metus Kėdainiuose įkūrė Morkūnų šeimos odontologijos muziejų“.

Kėdainių mugės“ ir BPC inf.

Kėdainių mugės“ nuotr.

Panašios naujienos