Vakar, po pietų, pagrindinėje miesto gatvėje – J. Basanavičiaus g. – automobilis kliudė į perėją elektriniu vežimėliu išvažiavusį vyrą. Jis išvežtas į ligoninę.

Nelaimė užfiksuota apie 14 val. J. Basanavičiaus g. gale (prie Respublikos g.). Lengvasis automobilis „Honda“, kurį vairavo moteris (1958 m.), kliudė per perėją važiavusį neįgaliojo vežimėlį, kuriame buvo 68-erių metų vyras. Jis, pirminiais duomenimis, stipriai nenukentėjo, tačiau į įvykio vietą atvykę medikai išvežė jį į ligoninę detalesniam ištyrimui.

„Hondos“ vairuotoja buvo blaivi. Nelaimės aplinkybes aiškinasi policija.

Reikia daugiau atidumo

Pareigūnai įspėja, kad nemažai eismo įvykių pėsčiųjų perėjose įvyksta dėl atidumo stokos. Pastabesni turi būti ir automobilių ar kitų transporto priemonių vairuotojai, tiek ir pėstieji.

„Pagal Kelių eismo taisykles vairuotojai privalo sustoti prie perėjos, kai pėsčiasis dar tik ruošiasi eiti per gatvę, o vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad perėjoje nebėra pėsčiųjų. Jei vienoje eismo juostoje automobilis stabdo ar yra sustojęs, kitoje eismo juostoje esantis vairuotojas taip pat turi sustoti ir praleisti einančius žmones.

Pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją kelio dalį, irgi privalo įsitikinti, ar saugu eiti per gatvę, ar atvažiuojantis automobilis spės sustoti. Dviratininkai ir paspirtukininkai gatvę kirsti gali tik vesdamiesi savo transporto priemonę. Šiuo atveju elektriniu vežimėliu važiavęs asmuo taip pat turėjo įsitikinti, ar saugu važiuoti per pėsčiųjų perėją.

Labai svarbu kertant gatvę įvertinti ir gamtines sąlygas. Kai šviečia saulė, ji gali apakinti vairuotoją ir šis pėsčiojo gali ir nepamatyti. Jei lyja ar yra slidu, pėstieji negali staiga pulti į gatvę, nes pailgėja automobilio stabdymo kelias. Reikia palaukti, kol automobilis visiškai sustos ir tik tada eiti“, – svarbias taisykles primena policijos pareigūnai.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno AVPK inf.

Asociatyvi nuotr.