Penktadienio vakarą Dotnuvos seniūnijoje, Valučių kaime, įvyko nelaimė – sužalotas mažametis vaikas. Jis išvežtas į gydymo įstaigą Kaune.

Kaip praneša policijos departamentas, vaikas nukentėjo penktadienio vakarą, kuomet užklydo į namo kieme esantį šuns voljerą. Gyvūnas puolė vaiką ir jį apkandžiojo.

,,Apie 22 val. į Kauno ligoninę iš Kėdainių rajono, Valučių kaimo, namų pristatytas ir paguldytas mažametis (gim. 2021 m.), kurį namo kieme esančiame voljere apkandžiojo šuo. Nelaimės aplinkybes aiškinasi policija. Surinkta medžiaga pagal LR Baudžiamojo kodekso 140 str. 3 d. (Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas).

Vaiko nesužiūrėjusiam asmeniui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Keturkojai neturi kelti grėsmės

Tokios nelaimės, kuomet šunys užpuola žmones, pasitaiko neretai. Tad policijos pareigūnai primena, kad pagal galiojančius įstatymus, šunų laikytojai privalo užtikrinti, kad jų laikomi gyvūnai nekeltų grėsmės žmonių ir kitų gyvūnų gyvybei, sveikatai ar turtui, privalo nepažeisti kitų asmenų teisių ir teisėtų interesų.

Jei nesilaikoma šių reikalavimų, yra taikoma atsakomybė.

Jei nesinori turėti nemalonumų, savo augintiniu reikia pasirūpinti tinkamai.

Voljeras, narvas ar kita laikymo įranga, kuriuose laikomi šunys, turi būti įrengti taip, kad juose laikomi šunys, priklausomai nuo jų dydžio, negalėtų iš jų iššokti ar kitu būdu pabėgti. Uždaroje žemės valdoje šuo gali būti laikomas nepririštas, jei užtikrinama, kad šuo iš jos neišbėgs. Tokiu atveju matomoje vietoje turi būti pakabintas ne mažesnis kaip 8 cm pločio ar skersmens įspėjamasis ženklas su užrašu, pvz., „Atsargiai, šuo!“.

Už šuns pabėgimą į gatvę ir jo sukeltą žalą visais atvejais yra atsakingas šuns šeimininkas.

,,Kėdainių mugės“ ir policijos departamento inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos