Kėdainiuose pirmą kartą surengta neįgaliųjų spartakiada. Liepos 23 dieną Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekse vykęs sporto renginys – Kėdainių rajono savivaldybės sporto projekto „Gyvenk aktyviai“ dalis.

Spartakiadoje dalyvavo Jonavos neįgaliųjų draugijos nariai, Pasvalio r. sergančiųjų cukriniu diabetu draugija, asociacija „Aš galiu“ iš Pakruojo, Kuršėnų r. neįgaliųjų sporto klubas „Atgaiva“, VšĮ „Kėdainių gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ ir VšĮ „Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubas“ nariai.

Iš viso sportinėse rungtyse varžėsi apie 64 neįgalūs asmenys. Dalyviai savo jėgas išbandė šešiose rungtyse – bočios, smiginio, baudų mėtymo, kimštinio kamuolio metimo, kopėčių ir žuvų gaudymo sausumoje.

Kėdainiečiai pagal tai, kiek leidžia finansinės galimybės, stengiasi ne tik organizuoti renginius patys, bet ir išvažiuoti į kitus miestus.

Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubo direktorė Žaneta Važgauskienė sako, kad spartakiada neturi amžiaus ribų, todėl čia dalyvauti galėjo įvairaus amžiaus žmonės, o varžantis rungtyse netrūko nei geros nuotaikos, nei azarto.

„Žmonės dalyvauja labai noriai, o tokie renginiai paskatina juos neužsidaryti namuose, kelia savivertę“, – sakė Ž. Važgauskienė.

Pašnekovė akcentuoja, kad norinčiųjų sportuoti ir aktyviai leisti laiką neįgalių žmonių daugėja, džiugina ir tai, kad sporto erdvės Kėdainiuose pritaikytos ir neįgaliems žmonėms. Kėdainiečiai pagal tai, kiek leidžia finansinės galimybės, stengiasi ne tik organizuoti renginius patys, bet ir išvažiuoti į kitus miestus.

Kalbėdama apie Kėdainiuose vykusią spartakiadą Ž. Važgauskienė pasakojo, kad daugiausia dėmesio ir azarto buvo bočios rungtyje, taip pat baudų mėtymo, smiginio rungtyse. Žmonės noriai dalyvavo ir žuvų gaudymo sausumoje rungtyje: „Tai tokia rungtis, kai iš, tarkime, kartono pagal tam tikrus išmatavimus pagaminamos žuvys, yra tikra meškerė, tikras kabliukas ir per nustatytą laiką reikia pagauti dešimt žuvų bei ištraukti jas iš apibrėžto rato.“

Spartakiados metu dalyvius linksmino Kuršėnų neįgaliųjų sporto klubo „Atgaiva“ muzikantai. Neįgaliųjų spartakiados atidaryme dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gediminas Misius. Spartakiados nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais.

Spartakiadoje Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubo nariai nugalėjo šiose rungtyse: žuvų gaudyme pirmąją vietą laimėjo Gražina Zvicevičienė, antrąją – Lidija Jarašienė, trečiąją – Zita Bivilienė.

Smiginio rungtyje pirmąją vietą iškovojo Gražina Zvicevičienė, antrąją – Natalija Udovičenko, trečiąją – Lidija Jarašienė.
Kopėčių rungtyje Nijolė Abramova užėmė trečiąją vietą, kimštinio kamuolio metimo rungtyje ketvirtoji vieta atiteko Jelenai Kučinskajai, gyvenimo namų narei, baudų mėtymo rungtyje Simona Ribačiauskaitė (Gyvenimo namų narė) laimėjo trečiąją vietą.
Bočios rungtyje antrąją vietą iškovojo VŠĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“.

Spartakiados organizatoriai dėkoja V. Tamuliui, G. Misiui, taip pat Sporto centrui už suteiktą erdvę, Kėdainių r. neįgaliųjų draugijos pirmininkei Daivai Sipavičienei, Gerdai ir Gintarui Čečkauskams ir jų auklėtinėms už teisėjavimą, Kėdainių Povilo Lukšio šaulių 205-ajai kuopai už skanią košę ir visiems, dalyvavusiems spartakiadoje.

Renginio akimirkos – organizatorių nuotraukose.

Užs. nr. 106