Kėdainių kultūros centre trečiadienį padvelkė Kalėdomis. Nuo rudens pilkumos pavargusias akis traukė jaukios rankų kalėdinės eglutės ir žais­liukai, pagaminti iš įvairiausių medžiagų. Taip savo rankų miklumą, kūrybiškumą ir išmonę parodė rajono neįgalieji, su visais norinčiais mielai dalinęsi savo amato paslaptimis.

Surengė edukacinę programą

Makaronai, krepinis popierius, seni žurnalai, karoliukai, tiulis, net ritinėliai nuo tualetinio popieriaus – turint fantazijos ir kruopštumo, viskas gali tapti puikia medžiaga norint pasigaminti kalėdinę puošmeną. Kaip jas sukurti, rodė ir mokė patys neįgalieji.

Rajono neįgalieji dalinosi rankdarbių gamybos patirtimi.

Ši edukacinė programa-paroda „Parodyk, ką moki, Kėdainių miestui“ buvo lapkričio mėnesį vykstančio projekto „Mūsų stiprybė – bendruomenių vienybė“ dalis. Šiame projekte bendradarbiauja Kėdainių rajono paraplegikų asociacija, VŠĮ Kauno ir Marijampolės regionų aklųjų centro LASS Kėdainių rajono filialas, Lietuvos kurčiųjų draugijos KTV Kėdainių pirminė organizacija, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Kėdainių viltis“ ir Kėdainių rajono sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija. O prie edukacinės programos prisijungė ir Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija.

Kurčiųjų draugijos Kėdainių pirminei organizacijai vadovaujanti Viktorija Mockutė džiaugėsi, kad pavyko suburti neįgaliuosius į vieną erdvę ir surengti tokią pasidalinimo idėjomis programą. „Tikiuosi, kad edukacinė programa pavyko, kad ji žmonėms patiks ir galbūt bus tęsiama“, – sakė V. Mockutė.

Praskaidrina nuotaiką

Patys neįgalieji teigė, kad užimtumas praskaidrina jiems nuotaiką, ramina. „Kūryba iš krepinio popieriaus – mano didžiulis pomėgis, atsiradęs prieš keletą metų. Gaminti įvairius darbus išmokau iš knygų, o idėjų semiuosi iš gamtos. Žinoma, tam, kad gimtų kūrinys, reikia ne vieno vakaro“, – pasakojo Lina Baliūnienė, aklųjų ir silpnaregių sąjungos narė, kurianti kruopštumo ir meninių gebėjimų reikalaujančias kompozicijas.

Paraplegikų asociacijos narė Vitalija Dordenko rankdarbius kuria porą metų, ypač moteris mėgsta siuvinėti. „O prieš tai dvejus metus nesikėliau iš lovos… Sergu astma, be deguonies galiu būti porą valandų, ne daugiau. Jei ne ši asociacija, ne rūpestingoji jos pirmininkė Alma, nebūčiau atsistojusi ant kojų. Man jie įkvėpė dvasios, noro nesėdėti užsidarius namuose. Gavau vežimėlį, o asociacijos vairuotojas mane nuneša ir užneša laiptais, nes gyvenu trečiame aukšte. Dabar mano nuotaika visiškai kitokia – daug veiklos, važiuojame į renginius, net žvejojame. Labai šilta atmosfera, labai geri žmonės, rūpinasi vieni kitais“, – noriai gera nuotaika dalinosi moteris.

Edukacine programa džiaugėsi ir kėdainiečiai, užsukę į Kėdainių kultūros centrą. „Tai galimybė lavinti atmintį, su senatve pakovoti, pabendrauti, susipažinti“, – šypsodamasi kalbėjo kėdainietė Tatjana, pasiryžusi išmokti pagaminti kalėdinę eglutę, dekoruotą krepiniu popieriumi.

Šį projektą vainikuos gruodžio 2 dieną, 11.30 val. Kėdainių kultūros centre rengiamas ansamblio iš Telšių „Unoravi“ koncertas. Bus vaišinamasi ir kareiviška koše. Projektą remia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Kėdainių rajono savivaldybė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.