Negalia gal ir suvaržo žmogaus galimybes judėti, bet negali atimti noro gyventi turi­ningai, patirti kuo daugiau malonių akimirkų. Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos nariai džiaugsmo atranda ir sportinėje veikloje, išbando jėgas įvairiose varžybose.

Vykdant projektą „Neįgaliųjų sporto populiarinimas Kėdainių rajone“ surengtos rajono neįgaliųjų lauko bočios varžybos. Bočia – tai komandinis sportinis žaidimas, labai panašus į daugeliui žinomą laisvalaikio žaidimą – petankę. Tačiau šie žaidimai turi skirtumų. Petankės rutuliai skirti žaisti ant smėlio, žvyro arba žolės. Jie gaminami iš plieno ir sveria apie 650–800 g, todėl juos sunkoka pakelti, o bočios odiniai kamuoliukai sveria 275 g, jais galima žaisti ant kietos dangos tiek lauke, tiek patalpose, be to, juos galima ne tik mesti, bet ir ridenti. Šis sportinis žaidimas prieinamas visiems, net ir turintiems sunkesnę negalią.

„Kadangi buvo geras oras, lauko bočios varžybos vyko aikštelėje prie Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekso. Dalyvavo 8 komandos, kurias sudarė Kėdainių neįgaliųjų draugijos, reabilitacijos ir sporto klubo, Kėdainių miesto ir Dotnuvos grupinių gyvenimo namų, rajono paraplegikų asociacijos, VšĮ Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims atstovai. Komandą sudarė trys žaidėjai. Džiaugiamės, kad neįgalieji yra aktyvūs ir nori sportuoti“, – teigė Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė Alma Margevičienė.

Geriausiai žaisti bočią šįkart sekėsi paraplegikų asociacijos narių komandai – Alijui Čistovui, Agnei Gulbinaitei ir Vidui Lesmonui, iškovojusiems 1 vietą. 2 vietą užėmė Kėdainių neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubo atstovės: Gražina Zvicevičienė, Lidija Jarašienė ir Zofija Bivilienė. Trečioji vieta atiteko neįgaliųjų draugijos sportininkams Borisui Semianikovui, Vasilijui Aleinikovui ir Jonui Grišinui. Prizininkai apdovanoti taurėmis, medaliais ir diplomais. Padėkota ir kitoms varžybose dalyvavusioms komandoms.

Buvo ir daugiau varžybų

Prieš mėnesį, birželio pradžioje, rajono paraplegikų asociacija Kėdainiuose surengė regionines neįgaliųjų žūklės varžybas, kuriose dalyvavo Kauno, Panevėžio, Ukmergės ir Kėdainių žvejai. Žvejota Liepų alėjoje esančiame tvenkinyje, kurio aplinka yra pritaikyta neįgaliesiems.

Šią vasarą mūsų rajono atstovai dar dalyvavo Kaišiadoryse vykusioje neįgaliųjų tarprajoninėje spartakiadoje, bočios turnyre Kaune (abi komandos laimėjo prizines vietas), 40-ies žmonių grupė taip pat buvo nuvykusi į sportinę sveikatinimo treniruočių stovyklą Monciškių k. prie Baltijos jūros.

Organizacijos pirmininkė – rūpestinga ir veikli

Paraplegikų asociacijos nariai, kurių yra ne viena dešimtis, džiaugiasi, kad turi tokią veiklią organizacijos pirmininkę Almą Margevičienę, kuri aktyviai rašo projektus, rūpinasi, kad negalią turintys rajono žmonės turėtų kuo pilnavertiškesnį gyvenimą – sportuotų, dalyvautų renginiuose, išvykose, įvairiose užimtumo veiklose. Talkinama ir sprendžiant neįgaliesiems iškylančias problemas.

Titulinė nuotrauka: Rajono neįgaliųjų lauko bočios varžybose jėgas išbandė 8 komandos.