Karolina Štelmokaitė,

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė

Rinkos Aikštė“, „Vikondos“ koncerno valdomas Kėdainių laikraštis ir portalas, pripažintas pažeidęs Žurnalistų etikos kodeksą.

Kėdainiečiai žino, kad po šio vietinės žiniasklaidos koloso vikšrais geriau nepakliūti. Tai – tarsi pabūklas, sunkiais sviediniais šaudantis į visus, kas drįsta prieštarauti valdančiai politinei jėgai.

Tikiuosi, po šio Visuomenės Informavimo Etikos Komisijos sprendimo, baimės mūsų rajone bus bent šiek tiek mažiau.

Trumpa priešistorė: kaip Tarybos narė, esu pripratusi prie politinės kritikos, kuri, net jei kartais man atrodanti neteisinga, vis tik yra esminė veikiančios demokratijos dalis. Kaip buvusi žurnalistė, esu itin jautri bet kam, kas riboja žodžio laisvę. Tačiau tai, ką „Rinkos aikštė“ darė straipsnyje „Intrigų meistrėms kirto tiesios antausiu“, turi tiek pat bendro su žurnalistika, kaip ir propogandisto Vladimiro Solovjovo laidos Rusijos televizijoje.

Etikos komisija, į kurią kreipiausi, pripažino, kad „Rinkos aikštės“ direktorė Kristina Kasparavičė vasaros pabaigoje išspausdintame straipsnyje siekė ne konstruktyviai kritikuoti, bet tikslingai ir sąmoningai, vartodama itin daug žeminančius epitetus, sukurti skaitytojams apie mane neigiamą įspūdį.

Užsipulta buvau todėl, kad kėliau klausimus dėl ES ir savivaldybės lėšų skaidraus naudojimo Kėdainių verslininkės Maksimenko Stanevičienės rengiamuose projektuose.

Kelti klausimus dėl viešųjų lėšų naudojimo yra esminė išrinkto Tarybos nario pareiga. Kaip, beje, ir nepriklausomos žiniasklaidos pareiga. Deja, „Rinkos Aikštei“ svarbiau nenuilstamai plauti rajono valdžios mundurą, o ne spausti valdžią nepatogiais klausimais.

Kas bus toliau: „Rinkos aikštė“ privalės, kaip pripažinta pažeidusi Žurnalistų etikos kodeksą (3 straipsnį), nedelsiant, bet ne ilgiau nei per dvi savaites, išspausdinti visa apimtimi Etikos komisijos sprendimą. Lauksim.

Būtų smagu, kad rajoninė žiniasklaida Lietuvoje netarnautų savo šeimininkams, turintiems itin smulkių politinių interesų, bet išlaikytų bent minimalius europinės žiniasklaidos standartus.

Tačiau žinoma, būtų naivu tikėtis, kad ir po šio sprendimo „Rinkos aikštė“ ir jų savininkai staiga pradės gerbti žiniasklaidos principus.

Visgi, tikiuosi, kad šis sprendimas privers bent dalį laikraščio skaitytojų susimąstyti, kad šis laikraštis savo straipsniais kartais bando jais manipuliuoti, ir kad laikraščio pateikiamą įvykių versiją reikia žiūrėti kritiškai.

Panašios naujienos

5 Responses

 1. Irena

  Tas rinkos laikraštis tai tik pačiam judejimui ir skaityti, nu dar ir kaimiečiai skaito, tad jiens matomai ateina laikrasčio galas. Šiaip tai gėda Stankevič, bet ką jei daryti, jei reikia vykdyti zadanijas.

  Atsakyti
 2. Jėga

  Karolina JĖGA, nepabūgo sakyti tiesą į akis! Jei būtų visi tarybos nariai principingi, tai Kėdainiuose baigtųsi švogerystė.

  Atsakyti
 3. Reda

  Šaunu ir toliau neleiskit rašyti neteisybės, šmeižto. Ant Tomo Bičiūno prirašė kiek jus patarėjų turi, o kiek Kaminskas turejo, tai Naujokienė, Nesteroviene Bodendorfė , kažkokia lyg Frolovienė. Tomui mat negalima. Tegul parašo apie Valionį, kurį nuteisė ir kada atsistatydins, apie Aujštikalnio, kad atmetė laidavimą, kur jų objektyvumas. O tai varo tik ant kitų.

  Atsakyti
 4. Janina

  Ponia Vilma, mes kėdainiečiai kreipiamės į jus, patikrinkit daugiau tų projektų, pinigai skiriami milžiniški, o vykdymai….Šaunu, kad jūs tokia pilietiška, sekmės jums.

  Atsakyti
 5. O

  čia tai jėga! Miela Karolina, didžiuojamės jumis. Puiku, kad turime Kėdainiuose tikrų žmonių,O ne parsidavėlių. Šitas judėjimas, kaip ir jų ruporas seniai supuvęs reikalas.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.