Policijos pareigūnai ne veltui įspėja, kad negalima vairuoti automobilio apsvaigus, nes kyla didžiulis pavojus tiek pačiam vairuojančiam asmeniui, bet ir jo bendrakeleiviams ar kitiems eismo dalyviams. Deja, atsiranda asmenų, kurie iš svetimų klaidų nepasimoko, tad sudaužo automobilį, susižaloja.

Vienas tokių įvykių užfiksuotas penktadienio vakarą Kėdainių r., Daukšių kaime kur, Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, apie 22.40 val. automobilis „VW Sharan“, vairuojamas neblaivaus vyro (gim. 1961 m.), nuvažiavo nuo kelio. Dėl patirtų sužalojimų vairuotojas pristatytas į gydymo įstaigą. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,73 prom.

Tokių atvejų – ne vienas

Policijos departamento duomenimis, vakar šalies keliuose užregistruoti 52 eismo įvykiai, iš kurių 7 – įskaitiniai. Juose sužeisti 7 žmonės. Trys eismo įvykiai įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

Kaip teigia specialistai, pavartojus alkoholio, sutrinka žmogaus reakcija. Apsvaigę vairuotojai nesuvaldo automobilio, todėl neretai tai į kitą transporto priemonę ar į kokią tvorą atsitrenkia, tai verčiasi su automobiliu, tai užsnūsta prie vairo, nuvažiuoja nuo kelio, partrenkia pėsčiuosius, dviratininkus, paspirtukininkus.

Apsvaigusio vairuotojo aukomis galime tapti mes patys ar mūsų artimieji, tad pareigūnai ragina netoleruoti girtų asmenų prie vairo. Pastebėjus įkaušusį vairuotoją ar įtartinai manevruojantį automobilį, prašoma nedelsiant informuoti policiją tel. 112.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno AVPK inf.

Asociatyvi nuotr.