Šią savaitę prasidės nauji mokslo metai. Švietimo ir vaikų ugdymo įstaigos aktyviai tam ruošiasi, atnaujinamos patalpos. Vienur darbai jau pabaigti, o kitur, pavyzdžiui, lopšeliuose-darželiuose „Vyturėlis“ ir „Varpelis“,  jie bus užbaigti tik kitąmet. Šiuo metu šias įstaigas supa pastoliai, prie pastatų išorės ir jų viduje darbuojasi statybininkai.

„Varpelio“ bendruomenei teko glaustis „Purienoje“

Pavasarį Kėdainių lopšelyje-darželyje „Varpelis“ prasidėjusi renovacija pakoregavo šios įstaigos veiklą. Tam, kad statybininkai galėtų darbuotis sparčiau ir netrukdytų vaikų ugdymo procesui, „Varpelio“ bendruomenei teko nuo liepos laikinai išsikelti į kaimyninį darželį.

„Mes jau du mėnesius glaudžiamės „Purienoje“, sugyvename draugiškai, ačiū direktorei Aušrai, nes tikrai mums suteikė geras sąlygas. Čia turime tris grupes, kurias lanko 49 mūsų auklėtiniai. Kadangi vaikučių nedaug, galėjome savo auklėtojas išleisti atostogų. Ko gero, per tris pastaruosius metus jos dabar pailsėjo ilgiausiai. Kai kas turėjo nepanaudotų atostogų, tai galėjome išleisti ir dviem, ir trims mėnesiams. Tai dabar visos grįžta pailsėjusios, motyvuotos, pasiruošusios dirbti su vaikais. Jų nuo rugsėjo, pagal padarytą apklausą, turėtų būti 191.

Į savas patalpas planuojame sugrįžti jau nuo rugsėjo pradžios. Tiesa, sutalpinsime tik 7 grupes, 4-ios kurį laiką glausis kituose darželiuose. 1 grupė eis į „Žilvitį“, 1 – į „Vaikystę“, 2 grupės keliaus į „Aviliuką“. Su tėveliais esame apie tai kalbėję, jie supranta, kad mūsų įstaigoje vyksta didžiulis remontas, tad tų nepatogumų, kaip ir namuose atliekant remontą, tikrai yra.

Aš džiaugiuosi, kad rangovai yra supratingi, atsižvelgia į mūsų prašymus. Pagal projektą pirmiausia turėjo būti renovuojama pastato išorė, keičiama visa santechnika ir elektros instaliacija, bet mes prašėme, kad dabar sutvarkytų ir mūsų virtuvę, nes jos mums labai reikia. Į prašymą atsižvelgta ir virtuvė jau yra tvarkoma. Taip pat atnaujinamos 4 grupės ir salė, kad galėtume į dalį pastato įsikelti nuo rugsėjo. Darbai vyksta sparčiai“, – teigia l/d „Varpelis“ direktorė Jolita Miliškevičienė.

Darbų – už daugiau nei milijoną

Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė Irma Survilienė, „Varpelio“ pastate atliekama daug įvairių darbų: bus sutvarkyta nuogrinda, apšiltintos sienos ir cokolis, pakeisti langai ir durys į mažesnio šilumos pralaidumo langus, atnaujintos laiptinių bei virtuvės vidaus apdailos, apšiltintas stogas ir įrengta nauja danga, atnaujintas šilumos punktas su vandens ruošimu, taip pat ir vandens tiekimo ir nuotekų, šildymo, vėdinimo sistemos, atnaujintos elektros ir apšvietimo sistemos.

Rangos darbų sutartis su MB „Autostatyba“ pasirašyta šių metų gegužės 22 d. Rangos darbų vertė 1 150 579,32 Eur. Darbai finansuojami iš Europos Sąjungos ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Darbai turi būti atlikti per 14 mėn.

„Mūsų darželiui jau 45-eri metai, pastatas senas, tad tikrai reikėjo remonto. Šildymo sąskaitos buvo didžiulės, bet labai šilta nebuvo, nes šiluma išeidavo per nesandarius langus ir sienas.

Manau, kad pakeitus langus, radiatorius, apšiltinus sienas, gyvensime šilčiau ir pigiau. Nors renovacija dar nebaigta, jau dabar matau, kokia graži ir moderni bus mūsų įstaiga“, – sako „Varpelio“ vadovė J. Miliškevičienė.

Kapitalinis remontas – ir „Vyturėlyje“

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistė Ina Vainauskienė informavo, kad yra modernizuojamas l/d „Vyturėlis“ pastatas – atnaujinamos šalto, karšto vandens, šildymo ir elektros inžinerinės sistemos, apšildomos išorinės pastato konstrukcijos, keičiami langai, durys, taip pat atliekamas pastato patalpų remontas – keičiamos grindys, atnaujinamos sienos ir grindys, sanitariniai prietaisai, elektros įrenginiai, be to numatomas įrengti keltuvas neįgaliesiems.

Darbus vykdo UAB „A&R paslaugos”. Rangos darbų kaina – 1 872 596,00 Eur (su PVM). Iš Europos Sąjungos ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų finansuojami darbai pagal sutartį numatyti baigti iki 2024 m. kovo 21 d.

 „Mūsų įstaigoje panašaus masto renovacijų nebuvo. Atliekami darbai mums labai svarbūs, nes pagerės darželio aplinka, atsinaujins infrastruktūra. Mes tikime, kad renovacija padės sukurti dar palankesnę ir saugesnę aplinką vaikams ugdyti.

Per renovacijos laikotarpį, vienam vasaros mėnesiui, kaip ir kiekvienais metais, įstaiga buvo uždaryta ir vaikai laikinai perkelti į kitus darželius. Tuo laikotarpiu atlikti būtiniausi remonto darbai. Šiuo metu veiklos jau yra organizuojamos darželyje.

Nepaisant to, kad renovacijos metu susidūrėme su tam tikrais nepatogumais, tokiais kaip grupių perkėlimas, stengiamės išlaikyti aukšto lygio mokymo standartus ir neprarasti ryšio su vaikais bei jų tėvais“, – tikina ,,Vyturėlio“ direktorė Kristina Sinkevičienė.

Investicijų sulaukė ir daugiau rajono įstaigų

Kaip praneša Kėdainių rajono savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė, šiemet daug lėšų  buvo skirta ir Lietuvos sporto universiteto Kėdainių  „Aušros“ progimnazijai. Baseinui atnaujinti – 75 tūkst. Eur, o šilumos punkto rekonstrukcijai – 260 tūkst. Eur.

Siekiant sudaryti saugias ugdymo sąlygas, 50 tūkst. eurų numatyta dviejų darželių teritorijoms aptverti. 33 tūkst. eurų skirta „Aviliukui“, o 17 tūkst. – „Vyturėliui“.

Dar 30 tūkst. eurų panaudota įrengiant vėdinimo  ir kondicionavimo sistemas savivaldybės ugdymo įstaigose.

12 tūkst. eurų skirta Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrui priešgaisriniams vandens čiaupams remontuoti – 12 tūkst. Eur.

Panašios sumos (11,8 tūkst. Eur) prireikė ir Juozo Paukštelio progimnazijos konteinerinei dujinei katilinei atnaujinti.

Panašios naujienos