„Alma littera“ pristato amerikiečių rašytojo Alano Brenerto (Alan Brennert, g. 1954 m.) knygą „Molokajo sala“, kur susipina Kalaupapos istorija,  havajietiški padavimai ir papročiai. 

Molokajo sala“ – jaudinantis pasakojimas apie nepalaužiamą žmogaus dvasios stiprybę. Jis nukelia į praėjusio amžiaus Havajus, į vieną iš salų – Molokajį. Knygoje tikroviškai ir įtaigiai aprašytas mažai kam žinomas kasdienis gyvenimas raupsuotųjų kolonijoje ir skaudūs istoriniai įvykiai.

Septynmetė Reičelė Kalama su šeima gyvena Havajuose ir svajoja nukeliauti į tolimus kraštus kaip jos tėtis jūreivis. Deja, svajonės sudūžta, kai vieną dieną ant jos odos atsiranda rausva dėmelė. Reičelė atskiriama nuo šeimos ir išsiunčiama į raupsuotųjų koloniją Molokajo saloje. Nors mergaitė pasmerkiama mirčiai, jos permaininga ir nenuspėjama gyvenimo kelionė tik prasideda

Tai nuostabus pasakojimas apie Molokajį, įtaigiai perteikiantis vietos papročius ir atskleidžiantis rojų primenančios gamtos grožį. Tačiau sykiu tai istorija apie nepaprastą žmogaus dramą, kupiną tragiškų įvykių, netekčių ir nepalaužiamo ryžto gyventi. Nors Reičelės gyvenimą temdo liga, atskirtis, neteisybė, ji nepraranda gebėjimo džiaugtis, drąsos ir orumo. Ji tarsi atstovauja tiems tūkstančiams žmonių, kurie buvo atplėšti nuo šeimos, izoliuoti nuo visuomenės dėl gydytojų tamsumo ir prietarų. Tai istorija apie viltį ir dvasios stiprybę.

  Šio romano veiksmas vyksta tikroje, neišgalvotoje vietoje, kur gyveno ir mirė realūs žmonės. Iš tikrųjų ten gyvenusių ligonių ir jų slaugytojų veikėjus supindamas su savo pramanytais, autorius  stengėsi nutrinti linijas tarp tikrovės ir išgalvotų dalykų.

 Tai istorija apie žmones, nors ir daug ko netekusius, Molokajyje netikėtai atradusius naują šeimą ir bendruomenę.

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos informacija ir titulinė nuotrauka

Panašios naujienos