Birželio pradžioje į Klaipėdą iš Vilniaus išriedėjo naujasis traukinys „Pesa 730 ML“. Teigta, kad šiais žemagrindžiais, pritaikytais neįga­liųjų poreikiams, su ergonomiškomis sėdynėmis bei klimato kontrolės sistema valdomais oro kondicionieriais traukiniais bus galima žymiai greičiau ir patogiau pasiekti norimą miestą. Deja, tačiau šiuo metu Kėdainiai tapo „vaiduoklių miestu“, mat naujieji traukiniai miesto geležinkelio stotyje nestoja.

Naujieji modernūs traukiniai šiuo metu važiuoja tik ekspresu. Planuojama, kad vėliausiai visi greitieji traukiniai moderniais „Pesa 730 ML“ bus pakeisti gruodžio mėnesį („Lietuvos geležinkelių“ nuotr.).

Naujieji modernūs traukiniai šiuo metu važiuoja tik ekspresu. Planuojama, kad vėliausiai visi greitieji traukiniai moderniais „Pesa 730 ML“ bus pakeisti gruodžio mėnesį („Lietuvos geležinkelių“ nuotr.).

Vasario mėnesį pristačius naująjį traukinį „Pesa 730 ML“ ir atlikus visus reikalingus bandymus, birželio 9-ąją į Klaipėdą išriedėjo pirmasis traukinys. Jis pasižymi ekologija, modernumu ir išskirtiniu dizainu. Be to, naujieji traukiniai yra žemagrindžiai, pritaikyti neįgaliesiems, su ergonomiškomis sėdynėmis bei klimato kontrolės sistema valdomais oro kondicionieriais. Naujieji traukiniai yra ekologiškesni už šiame maršrute naudojamus šilumvežius ir sutaupys apie 900 000 litrų kuro per metus, lyginant su šiuo metu eksploatuojamais traukiniais.  Numatoma, kad tokiu būdu net 7,5 tonomis sumažės išmetamų kietųjų dalelių kiekis aplinkoje.
Naujasis dyzelinis traukinys, talpinantis 150 keleivių, bus pirmos ir antros klasės.
Pirmos klasės keleiviai galės džiaugtis itin patogiomis ir erdviomis odinėmis sėdynėmis bei nemokamų užkandžių ir gėrimų pasiūla. Antroje klasėje keleivių patogumui sumontuotos patogios sėdimosios vietos su talpiomis erdvėmis bagažui, taip pat kavos aparatas su skirtingų kavos rūšių pasiūla. Taip pat čia bus nemokamai siūloma pasivaišinti sultimis ir mineraliniu vandeniu. Keleivių patogumui įmontuoti LCD ekranai – juose bus galima stebėti traukinio greitį, temperatūrą, vietą maršrute bei kitą aktualią informaciją. Traukiniuose taip pat veiks bevielis interneto ryšys.
Maršrutu Vilnius–Klaipėda–Vilnius kasmet pervežama apie 0,5 mln. keleivių. Ekspreso traukiniu pajūrį iš sostinės keleiviai šiuo metu pasiekti gali per 3 val. 45 minutes. Greitieji traukiniai, stojantys ir Kėdainiuose, šį atstumą įveikia ilgiau.
Tačiau šiuo metu maršrutu Vilnius–Klaipėda kursuoja tik ekspresas, kuris Kėdainių geležinkelio stotyje nestoja. Pasak „Lietuvos geležinkelių“ atstovės Ingos Čiuberkytės, šiuo metu kursuojantys senieji greitieji traukiniai pakeisti moderniais bus tik gruodžio mėnesį.
„Atsižvelgiant į naujų traukinių skaičių (iš viso bus 7 traukiniai), iki rudens planuojama pakeisti naujais traukiniais tik ekspresus. Tačiau, esant galimybei, pirmadieniais–ketvirtadieniais gali būti keičiami ir greitieji traukiniai, stojantys Kėdainiuose. Planuojama, kad visi traukiniai naujais bus pakeisti gruodžio mėnesį“, – sakė Lietuvos geležinkelių atstovė Inga Čiuberkytė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.