Logotipo autorę S. Tamulytę apdovanojo Kėdainių PRC direktorius D. Kačinskas.

Logotipo autorę S. Tamulytę apdovanojo Kėdainių PRC direktorius D. Kačinskas.

Kėdainių profesinio rengimo centras nuo šiol gali puikuotis nauju logotipu. Jį sukūrė ne profesionalūs dizaineriai, tačiau trylikametė Dailės mokyklos mokinė Sindija Tamulytė.

Merginos kurtą logotipą puikiai įvertino ne tik profesinės mokyklos bendruomenė – logotipui negailėjo pagyrų ir profesionalūs dizaineriai.

Kėdainiečiai – kėdainiečiams

Bendradarbiauti su Dailės mokykla, Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė nusprendė neatsitiktinai – abiejų švietimo įstaigų bendruomenė yra išskirtinai kėdainietiška. „Svarstėme, kur kreiptis – ar į profesionalią įmonę, kuri mums tą logotipą sukurtų už pinigus. Galėjome kreiptis ir į Kauno kolegiją, kuri turi dizaino studiją ir puikių šios srities studentų. Bet pasitarę nutarėm kreiptis į Kėdainių dailės mokyklą. Mes esame kėdainiečiai, absoliuti dauguma besimokančiųjų mokykloje irgi yra kėdainiečiai. Tad norėjome, kad būtent kėdainiečiai mums ir sukurtų naująjį logotipą“, – kalbėjo Profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas.

Lėmė moksleivių balsai

Pasak pašnekovo, jam prieš du mėnesius pradėjus eiti direktoriaus pareigas, atsirado iniciatyvos sukurti ir naują mokyklos atributiką. „Senasis mokyklos logotipas buvo sukurtas labai siaurame rate, nesitariant su bendruomene. Tiek bendruomenės nariai, tiek kolegos, socialiniai partneriai gana santūriai vertino senąjį mūsų logotipą. Jo simbolinės reikšmės nežinojo netgi mokykloje dirbantys senbuviai“, – sakė direktorius. Jis įsitikinęs – įstaigą reprezentuojanti atributika turi didelę reikšmę. Naujasis logotipas jau dabar naudojamas mokyklos internetiniame puslapyje, juo bus puošiama įvairi mokyklos atributika – marškinėliai, rašikliai.

Naujasis logotipas simbolizuoja veržlų judėjimą pirmyn.

Naujasis logotipas simbolizuoja veržlų judėjimą pirmyn.

S. Tamulytės kurtą logotipą visuotinio balsavimo metu išrinko mokyklos mokiniai – pedagogams labiau imponavo kitas kūrinys, tačiau buvo atsižvelgta į besimokančiųjų nuomonę. Visi konkurse dalyvavusių kūrinių autoriai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis, o laimėtoja – ir piniginiu prizu.

Iššūkis net menininkams

S. Tamulytės logotipas, vaizduojantis tarsi mėlyną burę, simbolizuoja judėjimą pirmyn, dinamiką ir veržlumą. Pasak autorės, ji, kurdama simbolį, įkvėpimo niekur neieškojo – kūrinys gimė tiesiog eskizuojant. „Tikrai nesitikėjau, kad laimėsiu. Labai daug kartų bandžiau, eskizavau, na, ir gavosi“, – šypsojosi Labūnavos pagrindinės mokyklos mokinė, kurią į Dailės mokyklos pamokas vežioja tėvai. Vos antrus metus dailės besimokanti mergina dar nėra tikra, ar savo ateitį sies su menais.

Kūrinį gyrė ir Sindijos dailės mokytoja Eugenija Eimontaitė-Jermolajevienė. „S. Tamulytė konkursui pristatė du savo darbus – abu jie buvo tikrai šaunūs. Iš viso Dailės mokyklos mokiniai pristatė 16 savo pačių kurtų logotipų. O sukurti logotipą tikrai nėra lengva – netgi tuo užsiimantiems menininkams“, – sakė dailės mokytoja.

Apdovanoti visi konkurse dalyvavę logotipų autoriai.

Apdovanoti visi konkurse dalyvavę logotipų autoriai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.