Valstybės duomenų agentūros sukurtas duomenų apibendrinimo įrankis padeda automatizuoti būsto šildymo išlaidų kompensacijų skyrimo tvarką. Naudojant šį įrankį, gyventojams greičiau paskiriamos būsto šildymo išlaidų kompensacijos ir kita piniginė socialinė parama.

Naujojo įrankio pagalba savivaldybių darbuotojai vienoje vietoje galės rasti pasikreipusių dėl kompensacijų skyrimo žmonių ir sprendimui dėl piniginės socialinės paramos skyrimo priimti reikalingą informaciją iš įvairių registrų ir informacinių sistemų.

Šis įrankis galės būti naudojamas ne tik būsto šildymo kompensacijų, bet ir kitos socialinės paramos skyrimo tikslais.

Naujasis įrankis automatizuotai surinks aktualią informaciją apie žmogų, prašantį kompensacijos – asmens pajamas, šeiminę padėtį, gyvenamąją vietą ir kt.

Iki šiol vieną prašymą savivaldybių darbuotojai tikrindavo 20–30 minučių, visus įrašus, aktualius paramos skyrimui, turėdavo peržiūrėti atskirai ir duomenis, reikalingus paramai skirti,  suvesti rankiniu būdu.

Įrankio kūrimui ir atnaujinimui naudojami duomenys iš įvairių sistemų ir registrų: Gyventojų registro, Nekilnojamojo turto registro, „Sodros“, Užimtumo tarnybos, Nacionalinės švietimo agentūros ir kt.

Nuo lapkričio 15 d. naująjį įrankį pradėjo naudoti Vilniaus, Joniškio, Marijampolės Vilkaviškio , Alytaus ir Klaipėdos rajonų savivaldybės, o visos savivaldybės gali juo naudotis nuo gruodžio 1 d. Per pirmąją savaitę jau išnagrinėta 60 proc. daugiau prašymų, nei įprastai. Iki šiandienos įrankiu pradėjo naudotis du trečdaliai savivaldybių.

Nuo rugsėjo pradžios iki lapkričio pabaigos iš šalies gyventojų gauta 190,9 tūkst. prašymų skirti būsto šildymo išlaidų kompensaciją, iš kurių apie 73 proc. prašymų jau patenkinta.

Šaltinis: SADM