Naujas elektroninis įrankis padės eNotaro sistema besinaudojantiems klientams dar greičiau gauti teisines paslaugas pas notarus.

„Siekdami klientų patogumo ir dar didesnio notarų veiklos efektyvumo, Lietuvos notarų rūmai sistemoje eNotaras sukūrė naują funkcionalumą, kuris suteikia galimybę klientui pagreitinti notaro paiešką”, – sako Lietuvos notarų rūmų prezidentas, notaras Marius Stračkaitis. Jo teigimu, sėkmingai įdiegus ir ištestavus naująjį funkcionalumą, juo pasinaudojo jau šimtai klientų.

Klientai jau buvo įpratę, kad prisijungę prie sistemos eNotaras ir susikūrę paskyras, jie galėjo pasirinkti pageidaujamą notarą ar notarų biurą, užsakyti notarines paslaugas ir jas gauti apsilankę notaro biure arba saugiu nuotoliniu būdu. Naujasis funkcionalumas informuoja notarus apie tai, kad klientas ieško paslaugos.

Be jau esamų funkcionalumų, prie sistemos eNotaras prisijungę klientai turi naują galimybę nuotoliniam veiksmui pasirinkti bet kurį notaro biurą. Tokiu atveju sistemos algoritmas išrinks klientui kažkurį iš visoje Lietuvos teritorijoje dirbančių notarų.

Nuo 2021 metų liepos 1-sios, kai įsigaliojo galimybė atlikti nuotolinius notarinius veiksmus, iki 2023-ųjų rugsėjo 1-sios per nuotolį jų atlikta daugiau kaip 40 tūkstančių. Dažniausiai nuotoliniu būdu per elektroninę sistemą eNotaras klientai prašo notarų patvirtinti nekilnojamojo turto perleidimo ir hipotekos bei įkeitimo sandorius ir įgaliojimus, nors atliekami dauguma notarinių veiksmų.

Lietuvos notarų rūmų inf.