Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, praėjusią savaitę gavę šešis mobilius radarus, jau spėjo padirbėti ir Kėdainių rajone. Pasak policijos pareigūnų, ši eismo saugumui užtikrinti skirta priemonė artimiausiomis dienomis Kėdainių krašte vėl bus vykdoma.


Iš viso per savaitę policijos pareigūnai užfiksavo beveik tūkstantį pažeidėjų.

Nepasirenka saugaus greičio

Praėjusiais metais Kauno apskrityje įvyko 26 eismo įvykiai, kurių metu žuvo 27 eismo dalyviai: iš jų dešimt pėsčiųjų, šeši automobilių vairuotojai, septyni keleiviai, trys motociklų vairuotojai ir vienas mopedo vairuotojas.

Iš viso per metus įvairiuose eismo įvykiuose buvo sužeisti 787 eismo dalyviai (daugiausiai automobilių vairuotojų ir keleivių).

Pareigūnai, analizuodami duomenis, pastebi, kad pagrindinės priežastys, kodėl keliuose tiek daug sužalotų ir žuvusių asmenų, tai transporto priemonių vairuotojų nepasirinkimas saugaus važiavimo greičio ar nustatyto leistino greičio viršijimas.

Situacija ir panaši, ir skirtinga

2019 metais Kėdainių rajone žuvo septyni eismo dalyviai. Šis skaičius padidėjo dviem, lyginant su prieš tai buvusiais metais. Dar 55 asmenys buvo sužeisti. Didžioji dalis jų – transporto priemonių vairuotojai.

Pernai Kauno mieste žuvo vienuolika eismo dalyvių, dviem mažiau nei prieš tai buvusiais metais. Daugiausiai iš jų pėstieji, automobilių vairuotojai bei keleiviai. Per metus sužeista daugiau nei 450 eismo dalyvių.

Daugiausiai tiek sužeistų, tiek žuvusių asmenų – birželio mėnesį.

Pagrindinės gatvės, kuriose pareigūnai fiksuoja daugiausiai eismo įvykių metu sužalotų asmenų – Savanorių pr., A. Juozapavičiaus pr., V. Krėvės pr., Raudondvario pl., Kovo 11-osios g. bei R. Kalantos g.


2019-aisiais Kauno rajone žuvo keturi eismo dalyviai, tai taip pat dviem mažiau nei prieš tai buvusiais metais. Per metus sužeista daugiau nei 130 eismo dalyvių, iš kurių didžioji dauguma automobilių vairuotojai ir keleiviai. Daugiausiai sužeistų asmenų fiksuota spalio ir lapkričio mėnesiais.

Avaringiausi buvo rugpjūčio, rugsėjo bei gruodžio mėnesiai.

Jonavos rajone žuvo keturi eismo dalyviai, kuomet prieš tai buvusiais metais nebuvo nė vieno žuvusiojo Jonavos rajono keliuose. Dar per 80 eismo dalyvių, kurių dauguma vairuotojai ir keleiviai, buvo sužaloti eismo įvykių metu. Daugiausiai sužeistų asmenų fiksuota birželio bei lapkričio mėnesiais.

Nesilaikančiaisiais KET

Reikia nepamiršti, kad eismo įvykiai įvyksta ir dėl pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimo ar ėjimo ja ten, kur draudžiama, taip pat dėl vairuotojų pareigų pėstiesiems nevykdymo, transporto priemonių vairavimo esant neblaiviam ar apsvaigusiam.

Atsižvelgiant į tai, pareigūnai planuoja dar daugiau tiek viešų, tiek neviešų priemonių, skirtų daromiems įvairiems Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimams nustatyti.

Dėmesys šiais metais ir toliau bus skiriamas ne tik vairuotojams, bet ir keleiviams, pėstiesiems – įvairioms amžiaus grupėms.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.