„Esame visiškai pasiruošę šaltajam metų laikui. Iš viso turime 32 vietas. Kol kas jos visos bėra užimtos. Turime po vieną trivietį kambarį laisvą moterims ir vyrams“, – pasigirdus sinoptikų prognozėms, jog ateina šalti orai, sakė Kėdainių bendruomenės centro paslaugų socialinės rizikos asmenims padalinio, arba liaudiškai vadinamų Nakvynės namų, vadovė Regina Chmieliauskienė.

Nakvynės namų gyventojų laukia tvarkingi, šilti ir gana jaukūs kambariai.

Nakvynės namų gyventojų laukia tvarkingi, šilti ir gana jaukūs kambariai.

Šešerius metus Nakvynės namuose dirbančios moters teigimu, jau keleri metai pastebimas faktas, kad atšalus į nakvynės namus ateina daugiau moterų. „Seniau moterims turėjome paskyrę vieną kambarį ir jo pakakdavo. Vėliau teko dar vieną kambarį moterims atiduoti, o dabar ir visų trijų reikia. Be to, turime tokių gyventojų, kurie per žiemą, spaudžiant šalčiams ir pučiant žvarbiems vėjams, mielai glaudžiasi mūsų namuose, o vos tik ateina pavasaris ir atšyla orai, išskrenda į visas keturias puses“, – pasakojo Nakvynės namų vadovė.
Pasak R. Chmieliauskienės, jau nuo lapkričio pirmosios yra paruoštas ir bendrasis kambarys, kuriame gali vienkartinę nakvynę rasti visi norintieji. Jame yra kiek kuklesnės sąlygos negu gyvenantiems ilgą laiką. „Jau keleri metai deklaruojame, kad spustelėjus šalčiams priglaudžiame visus, kam tik reikia nakvynės. Neišskirtinė bus ir ši žiema – jei kam nutiks bėda ir nebeturės žmogus kur prisiglausti, tai mūsų namuose lova visada bus“, – sakė R. Chmieliauskienė.
Kėdainių nakvynės namų gyventojai – daugiausia vyresnio amžiaus ir bandantys sugrįžti iš gyvenimo užribio. „Ne paslaptis, kad mūsų gyventojai turėję rimtų problemų. Daugeliui ir dabar dar sunku kovoti su įvairiomis priklausomybėmis. Būna itin skaudu, kai pas mus pagyvenę kraštiečiai gauna vietą slaugos namuose, bet ten negali apsigyventi, nes serga priklausomybių ligomis“, – liūdna kasdienybe dalijosi R. Chmieliauskienė.
Nakvynės darbuotojos pastebėjo įdomų faktą – atėjusiems naujokams, o ir kai kuriems senbuviams bene sunkiausia yra kartą per savaitę nuėjus į dušą nusimaudyti ir kasdien tvarkytis kambarius.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Alvydas

    Na, jau na… Visi mes zmones ir tegu niekas niekada nebuna isitikines kad jam tikrai neteks vaikscioti su ubago lazda….

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.