Šiąnakt Bendruoju pagalbos tel. 112 sulaukta pranešimo apie galimai užsidegusią vieną didžiausių mūsų miesto įmonių – „Lifosą“. Kadangi tai yra didelio pavojingumo objektas, paskelbtas aliarmas.

Kaip informavo BPC atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė, „01.46 val. paskambino moteris, kuri pranešė iš J. Basanavičiaus g. pro savo buto langą matanti tolumoje virš „Chemijos kalnų“ (taip ji įvardijo vietą) dūmus ir kažkokį žybčiojimą. Moteris pasisakė savo vardą, pavardę, adresą. Balsas rodė susirūpinimą.

Informacija perduota visoms 4 tarnyboms: priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai, policijai, greitajai medicinos pagalbai ir aplinkosaugininkams.“

„Į šį iškvietimą išvažiavo 2 Kėdainių PGT ugniagesių gelbėtojų ekipažai ir Pramonės ugniagesių komanda. Buvo susisiekta su „Lifosos“ atstovais. Apsaugos darbuotojas informavo, kad įmonėje yra sumontuoti specialūs davikliai, šie jokių gaisro požymių neužfiksavo.

Pramonės rajone buvo atlikta žvalgyba, norint įsitikinti, ar nėra kokių gaisro židinių kituose objektuose, tačiau liepsnų nei dūmų niekur nebuvo matyti, pusę trijų nakties ugniagesiai grįžo į savo būstinę. Pranešimas apie gaisrą nepasitvirtino“, – teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

„Į pramonės rajoną nuvykę policininkai konstatavo, kad „šiuo metu yra rūkas ir nuo gamyklų apšvietimo matoma pašvaistė“. Tai ir galėjo suklaidinti pranešėją.

Sprendžiant iš šios informacijos, kėdainietės skambutis nebuvo trukdantis ar melagingas – moteris tiesiog suklydo palaikiusi rūką dūmais. Už tokius klaidingus skambučius jokia atsakomybė nėra numatyta“, – pranešė BPC atstovė spaudai Vilma Juozevičiūtė.

Melagingų pranešimų vis dar pasitaiko

Bendrasis pagalbos centras kiekvieną parą sulaukia apie 6 000–8 000 skambučių apie įvykusias nelaimes. Deja, nemažą skambučių dalį vis dar sudaro atvejai, kai numeriu 112 naudojamasi ne pagal jo tiesioginę ir vienintelę paskirtį – išsikviesti skubią pagalbą. Pasitaiko ir piktybiškų, ir neatsakingų asmenų, kurie trukdo be reikalo. Dažniausiai taip elgiasi apsvaigę asmenys arba vaikai.

„Norime visiems priminti, kad už Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymą žinant, kad pagalba nereikalinga, gresia įspėjimas arba bauda nuo 90 iki 200 eurų.

Už melagingą specialiųjų tarnybų iškvietimą gresia bauda nuo 200 iki 2 000 eurų. Jei skambina vaikas, atsakomybė tenka jo tėvams, tad raginame tėvelius pasikalbėti su savo atžalomis, įspėti, kad negalima be reikalo skambinti tel. 112“,  – sako V. Juozevičiūtė.

Kokiais atvejais neskambinti?

Numeriu 112 neskambinkite, jei norite:

  • išsikviesti avarinę tarnybą, įvykus gedimui pastatų vidaus inžineriniuose tinkluose;
  • sužinoti SIM kortelės PIN kodą;
  • patikrinti, ar veikia telefono aparatas;
  • sužinoti asmens ar organizacijos telefono numerį, adresą, veiklos pobūdį, prekių asortimentą ar kainas;
  • pakomentuoti ar išsakyti savo nuomonę apie įvairius įvykius, žinomų žmonių poelgius ir pasisakymus;
  • sužinoti autobusų, traukinių ar lėktuvų tvarkaraščius;
  • paprašyti, kad Jus sujungtų su Lietuvos ar užsienio valstybės telefono ryšio abonentu;
  • pasiskųsti, kad Jūsų neįleidžia į klubą, barą, kavinę ar kazino;
  • išsikviesti taksi;
  • užsakyti gėlių ar picą.

Tokie skambučiai ne tik trukdo BPC darbui, bet ir apsunkina į tikrą nelaimę patekusių žmonių situaciją, nes dėl netikslingai užimtų telefono linijų jie negali prisiskambinti, o tai gali sukelti grėsmę jų sveikatai ar net gyvybei, specialiosios tarnybos gali nespėti atvykti į pagalbą degant namui, įvykus eismo įvykiui, skęstant ar užspringus žmogui arba panašiose situacijose. Tad prašoma visų atsakingai naudotis numeriu 112.

Kėdainių mugės“, Kauno PGV ir BPC inf.

AB ,,Lifosa“ nuotr.

Panašios naujienos