R. Sinkevičiaus sukonstruotas medinis keturratis.

R. Sinkevičiaus sukonstruotas medinis keturratis.

Kėdainių rajone netrūksta nagingų ir talentingų jaunuolių. Vienas tokių – Rytis Sinkevičius, savo rankomis sukonstravęs veikiantį medinį keturratį motociklą.

Balandžio 8-9 dienomis vyko Lietuvos mokinių technologijų olimpiada, kurią jau aštuntą kartą organizavo Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras.

Olimpiadoje dalyvavo 66 talentingiausi mokiniai iš visos Lietuvos. Jie, pagal amžių, buvo suskirstyti į tris grupes. Jaunieji dalyviai savo gebėjimus demonstravo tekstilės, konstrukcinių medžiagų, mitybos ir dizaino srityse.

Mokiniai komisijai rodė, ką gali atlikti jų rankos, pristatinėjo kūrybinius darbus, stengėsi juose perteikti pasiūlytą temą, pademonstruoti išradingumą. Visi jie turėjo atsivežti ir pagamintą eksponatą.

Olimpiadoje pirmą kartą dalyvavo ir Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos devintokas Rytis Sinkevičius. Jo kūrybiniam darbui vadovavo gimnazijos technologijų mokytojas Valdemaras Ribikauskas. 

Talentingas mokinys - Akademijos gimnazijos devintokas.

Talentingas mokinys – Akademijos gimnazijos devintokas.

„Darbas atrodė įspūdingai. Keturratis motociklas yra veikiantis: funkcionuoja ir amortizatoriai, ir stabdžiai, ir vairas“, – sakė Kristina Sinkevičienė.

Pats R. Sinkevičius, pristatinėdamas savo darbą, juokavo. „Daug vargau, kol sukonstravau keturių varomųjų ratų sistemą, juk koks būtų keturratis, jeigu užklimpsiu“, – sakė jis.

Lietuvos mokinių technologijų olimpiadoje vaikinas buvo nominuotas „Kūrybingiausios idėjos savininku“, o savo gimnazijoje pripažintas „Nagingiausiu meistreliu“.

Mokinio pagamintas darbas parodė, kad jei domiesi šiuolaikinėmis technologijomis ir esi išradingas, gali sukurti originalių ir įspūdingų darbų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.