Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka ir jos padaliniai jungiasi prie vėl organizuojamo ir Lietuvoje didžiulio populiarumo sulaukusio Nacionalinio diktanto.

Kėdainiečiai ir rajono gyventojai kviečiami kovo 15 d. atvykti į M. Daukšos viešąją biblioteką, adresu Didžiosios Rinkos aikštė 5, Kėdainiai. Diktantas bus rašomas 11 val. trečiojo aukšto mokymų klasėje.

Ketinantys rašyti diktantą bibliotekoje, prašomi iš anksto užsiregistruoti el. p. kultūra.krvb@gmail.com ir ateiti į šią kalbos mylėtojus vienijančią šventę.

Nacionalinis diktantas bus transliuojamas per LRT Radiją bei portale LRT.LT.Jeigu rašyti diktantą nusprendėte spontaniškai ir nesiregistravote, dalyvauti vis tiek galite.

Atviras visiems kalbos mylėtojams, diktantas ir šiemet skatins dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlys nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

Dalyvavimas neapsiriboja konkrečia vieta – prie kalbos šventės kviečiamos prisijungti bibliotekos, savivaldybės, įstaigos, įmonės, mokyklos ir užsienio lietuvių bendruomenės. Įmonės ir organizacijos diktantą galės rašyti savo patalpose, o užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir konkurse galės dalyvauti kovo 16–17 d. sau patogiu metu.

Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, raštingiausią suaugusįjį ir raštingiausią užsienio lietuvį. Diktanto finalas bus rengiamas gegužės mėnesį Vilniuje.

Specialiai Nacionaliniam diktantui tekstus kuria lietuvių rašytojai. Pastarąjį kartą Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkės Birutės Jonuškaitės sukurtą tekstą „Milinė“.

Nuo 2006 m. organizuojamas Nacionalinis diktantas jau 14 metų nuosekliai bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LR užsienio reikalų ministerija, AB Lietuvos paštu, LR kultūros ministerija ir Valstybine kalbos inspekcija.

Konkurso rengėjas VšĮ Pilietinės minties institutas bei šio projekto partneriai 2024 m. kovo 15 d. 11 val. (penktadienį) kviečia lietuvių kalbos mylėtojus dalyvauti Nacionaliniame diktante.

(„K. m.” archyvo nuotr. / fotografas Algimantas Barzdžius)

Panašios naujienos