Praėjusio ketvirtadienio pavakarę Kėdainių muzikos mokyklos salė buvo sausakimša. Čia vyko ilgai lauktas tradicinis, tik ne tradiciniu laiku vykstantis mokyklos bendruomenės renginys – sveikinimų koncertas-nominacijų vakaras. Į renginį buvo kviečiama ateiti ne tik su gera nuotaika, šventine šukuosena, bet ir su nuotaikingu galvos apdangalu.

Diena kitaip“ arba kitokia diena

Kaip prieš renginį teigė muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Černikauskienė, muzikos mokykla turi tradiciją, gimusią prieš šešerius ar septynerius metus – švęsti dieną kitaip. Tradicinė kitokia diena šiemet nusikėlė dėl įvairių priežasčių ir buvo labiau priderinta prie artėjančios šeimos dienos. „Šiandien norime pasidžiaugti mokyklos vaikų, mokytojų pasiekimais.

Turime didelį būrų laureatų, daug nuostabių mokytojų iniciatorių, kurie sugeba suburti vaikų bei suaugusiųjų kolektyvus. Bus ne viena staigmena scenoje. Tikimės gerai praleisti laiką ir pabūti visi kartu, nes porą metų, kol tęsėsi karantinas, šito renginio mes neturėjome. Praėjusiais metais mes bandėme daryti jį virtualiai“, – sakė A. Černikauskienė.

Kiekvienais metais „kitokia diena“ turi savo temą. Šiemetinio koncerto akcentas – galvos apdangalas.

Pasak pašnekovės, kiekvienais metais „kitokia diena“ turi savo temą. Prieš pandemiją vykusio koncerto metu buvo teikiami Oskarai, kitais metais vyko beždžioniukų diskoteka, dar kitais – tą dieną bendruomenės nariai atvyko į muzikos mokyklos su pižamomis, cahalatais, šlepetėmis. Šiemetinio koncerto akcentas – galvos apdangalas.

„Diena kitaip“ ar kitokia diena yra išskirtinė diena muzikos mokykloje. Paprastai ją organizuodavom balandžio 1-ąją, ji daugiau buvo siejama su juokais. Šiemet nusprendėme, jog bus mažiau juokų, todėl ji buvo nukelta vėlesniam laikui. Tą dieną viskas muzikantams atleidžiama, turime daug neformalaus grojimo, kitokių staigmenų. Scenoje pasirodys suaugę mokiniai, kurie net neįsivaizdavo, kad jie gali groti arba dainuoti. Ne vienas – visai netikėtame amplua. Džiazuosim, o tai reiškia, kad kažką darysim laisvai ir spontaniškai“, – apibendrino muzikos mokytojas Jonas Stankevičius.

Kalbėdamas apie būsimas nominacijas J. Stankevičius komentavo, kad bus skirtas dėmesys tam mokyklos bendruomenės nariui – mokiniui ar mokytojui – kuris per pastaruosius metus nuveikė kažką įdomaus, išskirtinio. Tai būna didelė staigmena pačiam nominantui.

Paklaustas, kas jį labiausiai šį vakarą nustebins, Jonas atsakė, kad jam pačiam, gal ir kitiems didžiausia nuostaba buvo tai, kad pasirodys jo ir jo kolegų suaugusieji mokiniai, kurie ir pagros, ir padainuos. „Buvo didelis iššūkis tiek man, tiek kitiems mokytojams ir suaugusiems mokiniams, kad jie užlipo į sceną. Kai kurie iš jų niekada nebuvę scenoje, arba buvę tik vaikystėje“, – teigė suaugusių mokinių muzikos mokytojas.

Kontrabosu grojo lietuvių kalbos mokytoja

Viena iš suaugusiųjų mokinių, tą vakarą scenoje grojusi kontrabosu, buvo Kėdainių „Ryto“ progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Rita Galinauskienė. Pasidomėjus, ar ji seniai draugaujanti su muzika, mokytoja sakė, kad mes visi turime šiokių tokių patirčių iš vaikystės.

„Po to būna tarpsnis, kada viskas truputėlį atidedama į šoną. Ir dabar pats gražiausias laikas suspėti ir atsigauti. Kartais taip aplinkybės susiklosto, aišku, jeigu nebūtų noro, nebūtų ir poreikio. Bet kai yra galimybės ir aplinkybės, galima keliauti tolyn į muzikos pasaulį ir džiaugtis“, – teigė ji.

Kas vilioja muzikuoti? „Pirmiausia – aplinka, muzikos mokykla, kur sudarytos galimybės suaugusiems atskleisti savo talentus ar tiesiog gabumus. Ir didžiulis noras. Labai džiaugiamės savo mokytojais. Jie – Edvinas, Jonas ir kiti – labai kantriai su mumis užsiima.

Prieš pasirodymą labai jaudinausi, tai pirmasis koncertas. Bet mus labai palaiko ir giria. Repeticijos būna labai įspūdingos, jų labai laukiu ir visada atvykstu pirma. Aš groju kontrabosu, mano mokytojas – Edvinas Šablevičius. Kiti suaugusieji gros pianinu, mušamaisiaisir dainuos“, – savo mintimis dalinosi R. Galinauskienė.

Pašnekovė prisipažino, kad vaikystėje yra grojusi kaimo estradiniame ansamblyje mušamaisiais. Truputį ir akordeonu. Jos dukra lankė muzikos mokyk­lą, bet nepasitvirtino – akordeonas taip ir stovi padėtas. Ji dabar rodo pavyzdį, kaip galima groti kontrabosu.Tai ypatingas instrumentas: „Dvejus metus, kai buvo karantinas, pamokų neturėjome, tik dabar truputėlį pralavėjome. Pirmasis mano koncertas buvo „Ryto“ progimnazijoje, kurioje aš dirbu. Tai buvo kalėdinis vakaras – labai smagu“, – teigė ji.

Ant galvos –ančiukas

Viena originalaus galvos apdangalo savininkė, šiais metais muzikos mokyklą baigianti Ugnė Daukšaitė sakė, kad muzikos mokykla nuolat stebina išskirtiniais renginiais. „Stebina mokytojų kūrybingumas, nes kiekvieną dieną būna išskirtinis pamokų formatas, per šventes mokytojai ypatingai pasireiškia. Šiemet, kiek girdėjau, „nuraus stogą“, – komentavo Ugnė

„Buvo didelis iššūkis tiek man, tiek kitiems mokytojams ir suaugusiems mokiniams, kad jie užlipo į sceną“, – teigė muzikos mokytojas J. Stankevičius.

Pasidomėjus, kaip ant jos galvos atsidūrė pliušinis ančiukas, ji atsakė, kad ryte atsikėlusi atkreipė dėmesį į šį pliušinį žaislą. Kasdien mėgstanti vaikščioti su skrybėle mergina pagalvojo, kad šventės dieną reikia sugalvoti kažką kitko.

„Manau, kad bet kokiam individui, net ir gyvūnams, reikia muzikos. Aš visą laiką esu už muziką, kuri turi ir gydomųjų galių, ji mums padeda atsipalaiduoti ir tobulėti“, – sakė Ugnė.

Vakaras šmaikštus ir nuotaikingas

Sveikinimų koncertą – nominacijų vakarą šmaikščiai vedė muzikos mokyklos smuiko mokytojai Vilma Stanienė ir Edvinas Šablevičius. Daug skambių linkėjimų ir muzikinių kūrinių šventinį vakarą buvo skiriama Kėdainių muzikos mokyklos bendruomenės nariams: mokytojams, darbuotojams, tėveliams ir mokiniams.

Tarp muzikinių sveikinimų šventės vedėjai pagarsino tuos mokyklos įvykius ir akimirkas, kurie kelia sentimentus.

„Metų įvykiu“ mokyklos bendruomenė išrinko Kalėdų eglutės puošimą prezidentūroje. 2021-ųjų „Metų frazė“ – „Kur tavo kaukė?“. „Metų bendrystės projektas“– mokytojų iniciatyva surengtas kalėdinių žaisliukų gaminimo fabrikas ir pirmasis eglutės įžiebimas mokyklos kieme.

„Metų renginys“ – kalėdinio koncerto „Laikas kartu“ tiesioginė transliacija, kurią, anot renginio vedėjų, savo žydruosiuose ekranuose galėjo stebėti visas pasaulis.

Taikliai ir šmaikščiai priderintos buvo skelbiamos įvairios nominacijos, tarp kurių „Metų blitz projektas“, „Metų pasigarsinimas“, „Metų netikėtumas“, „Mokytojo dešinioji ranka“, „LAUKEmasis“, „Solfedžio Kolumbas“ ir kitos. „Viskas įskaičiuota”, „Nenuvylęs debiutas“, „Scenai visada pasiruošę“, „Muzikos žygeivis“ ir kitos.

A. Raicevičienės fotoreportaže – šventės akimirkos.

Panašios naujienos