„Labai smagu, kad dvejus metus brandinta idėja pagaliau įgyvendinta. Seniai svajojome apie festivalį, kuris mūsų mokykloje suburtų jaunuosius muzikantus, grojančius styginiais instrumentais. Šiandien džiaugiamės gražia muzikos švente, kurioje groja per 100 vaikų“, – su šypsena respublikinį styginių instrumentų festivalį „Šokančios stygos“ pristatė Muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė.

Šeimininkai davė gražų startą pirmąkart surengtam festivaliui.

Šeimininkai davė gražų startą pirmąkart surengtam festivaliui.

Pirmąkart Kėdainiuose vykęs festivalis sukvietęs jaunimą iš Jonavos, Molėtų, Panevėžio ir Utenos, dedikuotas šviesios atminties Kėdainių krašto muzikui Vaclovui Šablevičiui.

Kėdainiečiai tikrai myli muziką ir noriai su ja draugauja. Muzikos mokyklos vadovė pasidžiaugė, kad vien styginių instrumentų mokytojų Kėdainiuose yra dvylika. Jie groti smuiku, violončele ir gitara moko 138 mokinius. Pasak mokytojų, vaikai labai smalsūs ir darbštūs. „Styginiais instrumentai yra labai sunkiai suvaldomi. Norint jais groti reikia turėti labai gerą klausą. Labai smagu, kai po ilgų grojimo metų pamatome gerą rezultatą. Šis festivalis labai gera proga vaikams parodyti tai, ką jie išmokę. Paprastai scenos baimę nėra lengva įveikti, tad kuo daugiau turime galimybių groti viešai, tuo geriau“, – sakė smuiko mokytojas Edvinas Šablevičius.

Festivalis sudomino per 100 jaunųjų muzikantų.

Festivalis sudomino per 100 jaunųjų muzikantų.

Iš Kauno su aštuoniais mokiniais į festivalį atvažiavo ir buvusi Kėdainių muzikos mokyklos auklėtinė Asta Kristaponienė. Moteris sakė esanti laiminga, kad savo gyvenime rado vietos muzikai: „Mane muzikos paslapčių mokė mokytoja Zita Smikienė, kuri dabar vadovauja visam styginių instrumentų skyriui. Jos dėka aš išmokau ne tik groti, bet ir mylėti muziką. Tą meilę stengiuosi perduoti ir savo mokiniams.“

O festivalio dalyviai šįkart buvo pakviesti groti ne šiaip patinkančius kūrinius, bet šokių muziką. „Labai tikimės, kad šis renginys taps tradiciniu ir po kurio laiko jame sulauksime dalyvių ne tik iš visos Lietuvos, bet ir plačiosios Europos“, – sakė E. Šablevičius.