Gegužės 15 d. 20 val. Kėdainių krašto muziejus kviečia paminėti jų 99 metus senamiestyje kartu su muzikiniu gatvės teatro spektakliu „Gekumen“.

Susitikimo vieta – Kėdainių krašto muziejus (Didžioji g. 19).

2019 m. kėdainiečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti su „Senųjų menų studija“, kuri pristatė gatvės teatro spektaklį „Arrived“.

Šiemet, Kėdainių krašto muziejus ir „Senųjų menų studija“ kviečia kėdainiečius pakeliauti po Kėdainių senamiestį su nauja muzikinio teatro programa „Gekumen“.

Šio muzikinio gatvės spektaklio režisierius – visame pasaulyje žinomas ispanų gatvės, teatro ir operos režisierius Adrian Schvarzstein. Lietuvoje režisierius kuria jau ne pirmus metus ir yra pastatęs ne vieną įsimintiną pasirodymą, o 2016 metais, kartu su aktore Jūrate Širvyte-Rukštele, pristatė gatvės teatro spektaklį „Arrived“, su kuriuo vėliau apkeliavo net 19 pasaulio šalių!

Adrian Schvarzstein – tai argentiniečių kilmės ispanų operos teatro režisierius, cirko ir gatvės teatro spektaklių kūrėjas, aktorius, komikas, klounas ir…nepaprastos energetikos menininkas. Nuo 1989 metų dirba su įvairiais Europos cirkais, gatvės teatro trupėmis, bendradarbiauja su operos, teatro, televizijos projektais. 2008 m. Miramiro prizas už Kamchatka projekto režisūrą, Brėmeno gatvės teatro festivalio Ernst prizas, 2010 m. Zirkolika prizas kaip geriausio cirko režisieriaus. Jo gatvės teatro pasirodymai GREENMAN , THE BED ir DANS dvidešimt metų sulaukia pasisekimo tarptautiniuose festivaliuose pasaulyje , dažniausiai dėl to, kad pagrindinis personažas čia – publika. 2010 m. jo režisuotas „Žvėrių karnavalas“ Singapūre sulaukė tarptautinio pripažinimo ir buvo atkurtas 2012 m. Portomao (Portugalija) bei 2015 m. Kiolne (Vokietija). Antonio de Literes opera „Los Elementos“ bei Adriano Banchieri madrigalinė komedija „La Barca“ susilaukė didelio dėmesio ir Lietuvoje. Čia režisierius sukūrė pasisekimo sulaukusius interaktyvius senosios muzikos spektaklius „Basso ostinato“ (2017), „Šv. Genezijaus trupė keliauja į Europą“ (2018), „Gekumen“ (2020), „Brutti“ (2020) . Režisavo „Dainų šventė’2018“ vokalinių ansamblių koncertą filharmonijoje, už gatvės teatro spektaklio „Signatarai eina fotografuotis“ sukūrimą. 2019 m. gavo Prezidentės apdovanojimą.
Nuo 2018 m. yra pastovus Utrechto senosios muzikos festivalio projektų režisierius. Pagrindinis jo režisūrinis braižas – ypatingas ryšys su publika, jai skiriamas dėmesys ir pagarba. Režisieriaus moto – „Be publikos- mes niekas!“

Šįkart, su muzikiniu gatvės teatro spektakliu „Gekuman“, režisierius grįžo išsikėlęs sau uždavinį – atgaivinti atmintį, kuomet žydai sudarė ženklią Lietuvos gyventojų dalį, o Vilnius buvo svarbus Europos žydų kultūros miestas. A. Schvarzstein siekis – sukurti muzikinį gatvės teatro projektą „Gekumen“ (Sugrįžo), kuris emociškai ir vizualiai sugrąžintų bei priartintų spektaklio žiūrovą – dalyvį prie tarpukario Lietuvos žydiškos kultūros bei humoro.

Spektaklyje bus girdima jidiš klezmer muzika, tarpukario Kauno estrados garsai, senoji sefardų, aškenazių tradicinė muzika, pabrėžianti žydišką spektaklio kontekstą, o kiti europinės muzikos perlai darniai į programą inkrustuoti talentingo kompozitorius Vitalijaus Neugasimovo aranžuotėmis, atskleidžia daugiatautę Lietuvos miestų ir miestelių kultūrinę terpę. Kostiumų dailininkės Daivos Petrulytės pastangomis atlikėjai perkels žiūrovus į laikus, kai Lietuvoje laisvai skambėjo jidiš kalba, o pasirodyme matomus personažus buvo galima sutikti miesto gatvėse.

Spektaklyje dalyvauja vokalistas Nerijus Masevičius, išilginėmis fleitomis bei viduramžių arfa grojanti muzikantė Ieva Baublytė, gitaristas bei liuto forte atlikėjas Saulius S. Lipčius, akordeono virtuozas Tadas Motiečius, šokėja bei aktorė Jūratė Širvytė-Rukštelė. Atlikėjai įkūnija tarpukario Lietuvos miesto gyventojus – duonos pardavėją, batų valytoją, spaudos kiosko savininką, sugrįžėlį emigrantą, gydytoją… Visi šie personažai palydi žiūrovą į kupiną emocijų, skonių ir kvapų, muzikinę kelionę.

Tad Kėdainių krašto muziejus ir „Senųjų menu studija“ kviečia kėdainiečius gegužės 15 d., 20 val., susitikti prie Kėdainių krašto muziejaus (Didžioji g. 19).

Informacija planuojantiems dalyvauti: susitikimo vietoje, Didžioji g. 19, bus vykdoma visų dalyvių registracija. Prašome į renginį atvykti ankščiau. Kėdainių krašto muziejus bei muzikinio gatvės spektaklio artistai visų prašo būti supratingais! Laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas.

Projekto partneriai:

Lietuvos kultūros taryba; Kėdainių krašto muziejus; Paideia – The European Institute for Jewish Studies in Sweden.

Dėkojame:

Žydų kultūros ir informacijos centrui.

Kėdainių krašto muziejaus inf.