Ilgoka pauzė, po kurios – laimingi atodūsiai, šypsenos ir spindinčios akys. „Taip gera, kad nesinori nieko sakyti“, – taip savo būseną apibendrino „Moters šeštadienio“ dalyvės, praėjusį savaitgalį praleidusios ypatingoje draugijoje, pasisėmusios naujų potyrių ir atradusios naujų savo kūno bei dvasios galimybių.

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos renginių organizatorė, dainuojamosios poezijos atlikėja Laima Žilytė šį moterims skirtą šeštadienį pavadino „mažu stebuklu“. Jaukioje bibliotekos renginių salėje tą stebuklą kūrė pačios moterys, o joms padėjo ypatingi žmonės.

Judesio svarbą moters ir apskritai kiekvieno žmogaus pasaulyje atskleidė viešnia iš sostinės, Flamenko šokio studijos vadovė Liucija Puidokaitė. Vėliau ji renginio dalyves, tarp kurių buvo ir šokėjų, ir sveikos gyvensenos mylėtojų, ir su šokiais nieko bendro neturinčių moterų, supažindino su flamenko šokiu. Pasak be galo išraiškingos, natūralios ir nuoširdžios viešnios, moterims flamenko – tai būdas atskleisti savo moteriškumą, pataisyti ar suformuoti laikyseną, atrasti savo žavesio receptą. „Juk kiekvienas kūnas yra savitas, autentiškas. Tereikia į jį įsiklausyti, pažinti“, – kalbėjo judesio terapijos specialistė, kviesdama moteris iš naujo patirti tai, ką patiria ką tik gimęs kūdikis, pradedantis vaikščioti vaikas… „Visko pradžia – žemė. Pajuskite ją, atraskite su ja ryšį. Jei tvirtai nestovėsime ant žemės, tai negalėsime siekti aukštesnių tikslų, judėti į priekį. Koks paradoksas – mes tai žinome būdami vaikai, o suaugę pamirštame ir turime mokytis iš naujo“, – prasmingomis mintimis ir patarimais dalinosi viešnia iš sostinės.

Renginio dalyvės mielai priėmė kūno ir dvasios pažinimo pamokas, kurias pasiūlė judesio terapijos specialistė, talentinga flamenko šokių atlikėja L. Puidokaitė. „Niekada nemaniau, kad tarp šokio ir jogos galima atrasti tokių panašumų. Buvo įspūdinga. Man šis renginys – didžiulė patirtis ir labai dėkoju už ją“, – kalbėjo viena iš „Moters šeštadienio“ dalyvių, jogos instruktorė Vlada Butkienė.

Judesio terapiją ir meditaciją papildė dainuojamosios poezijos kūriniai, kuriais pradžiugino Laima Žilytė, šilta žolelių arbata, kuria sušildė sirutiškietis Kęstutis Volkus, o į paslaptingą lietuvių deivių pasaulį nukėlė lektorius Jonas Stankevičius.

Tvirtai atsistok ant žemės, atsispirk ir siek dangaus – tokią pamoką išmoko praėjusį šeštadienį vykusio renginio dalyvės. Sakoma, kad mokytis niekada nevėlu, tik svarbiausia – nepavėluokime rasti laiko sau. Kadangi renginio organizatorė Laima Žilytė užsiminė, kad šie „Moters šeštadieniai“ gali išaugti į renginių ciklą, nepražiopsokime kitos progos!

Panašios naujienos