Kasmet gegužę švietimo bendruomenė, mokinių tėvai, vyresnių klasių gimnazistai ir, dažnai, žurnalistai su nekantrumu laukdavo pasirodant ugdymo įstaigų reitingų. Vieni, kad galėtų įsivertinti ir pasilyginti su kolegomis, kiti, kad galėtų pagirti ar pakritikuoti.


Tačiau šiemet viskas kitaip – Covid-19, karantinas ir nuotolinis mokymas, rodos, ankstesniais metais po kaulelį narstytą švietimo sistemos reitingavimą, padarė nelabai įdomų visuomenei.

Šį pavasarį daug svarbesniais dalykais už vietą reitinge tapo brandos egzaminų reikalai, mokslo metų terminai, stojimas ir, galiausiai, svarstymai grįžti į mokyklas ar mokslo metus užbaigti neišeinant iš namų. Tačiau tiems, kam įdomu kaip Kėdainių rajonas ir mūsų švietimo įstaigos atrodo šalies kontekste, pateikiame žurnalo „Reitingai“ statistiką.

Rajono skaičiukai

Šią gegužę žurnalas „Reitingai“, pristatantis visos šalies formaliojo švietimo sistemos – nuo pradinukų iki universitetų absolventų, suvestinę, tradiciškai visuomenei pateikė rezultatus. Šiemet tarp Lietuvos vidutinio dydžio savivaldybių, kurių yra 41, Kėdainių rajonas užima septintąją vietą. 2019-aisiais buvome penkioliktoje, o 2018 metais net penktoje vietoje.

Pagal žurnale pateiktą statistiką mūsų rajone registruoti 5 552 mokyklinio amžiaus vaikai. Per artimiausius septynerius metus kasmet vidutiniškai į krašto mokyklas turėtų ateiti po 433 mokinius. Švietimo įstaigų skaičius mūsų savivaldybėje – 15. Vienai mokyklai vidutiniškai tenkantis mokinių skaičius yra 370. Mokinių skaičius mažiausioje krašto mokykloje – 83.

Išsibarstė šimtukuose

Tarp 356-ių šalies gimnazijų, nesirenkančių mokinių, aukščiausią poziciją tradiciškai užima Šviesioji gimnazija, esanti 22-oje vietoje. 2019 metais ši mokykla buvo dvidešimta.

Šiemet „Atžalyno“ gimnazija yra 99-ta. Dar pernai ši mokymo įstaiga buvo gana aukštai – 28-oje vietoje. 111-tą poziciją užima Akademijos gimnazija (2019 m. – 317-ta).

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija pateko tarp 100 geriausių šalies gimnazijų, kurios nesirenka mokinių.

200-oje vietoje įsitvirtino Krakių M. Katkaus gimnazija (2019 m. – 229-ta). 228-oje vietoje yra Šėtos gimnazija (2019 m. – 232-ta). 318-oje – Josvainių gimnazija (2019 m. 288-ta).

Šiemet tarp Lietuvos vidutinio dydžio savivaldybių, kurių yra 41, Kėdainių rajonas užima septintąją vietą. 2019-aisiais buvome penkioliktoje, o 2018 metais net penktoje vietoje.

Į kurias noriai eina

Sudarant reitingus buvo atsižvelgta ir į mokyklas, kurios išsiskiria geru klimatu ir į kurias vaikai noriai eina. Tarp dvidešimties šalies pradinių mokyklų pateko Kėdainių rajono Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“, užimanti aštuntą vietą. Tarp 22-jų respublikos progimnazijų Kėdainių J. Paukštelio progimnazija yra penkta, o tarp 22-ejų pagrindinių mokyklų Labūnavos pagrindinė mokykla – aštuoniolikta.

Tiesa, Labūnavos pagrindinė mokykla pateko į dar dvi reitingų kategorijas. Valdomos patyčios Lietuvos mokyklos stipriai skiriasi ne tik pagal akademinius mokinių pasiekimus, bet ir pagal patyčių paplitimą. Šį kartą reitinge pristatytos tos mokyklos, kurių mokiniai tvirtina su patyčiomis susiduriantys itin retai arba jų mokykloje jos profesionaliai suvaldomos.

Tarp 31 mokyklos, kuriose mokiniai patiria mažiausiai patyčių, labūnaviškiai užima 11 vietą. Išsirikiavo į eilę Labūnavos pagrindinė mokykla pateko ir į dar vieną, ne itin džiugią, silpnų mokyklų vertinimo kategoriją. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 250 pagrindinių mokyklų, kurios, pasak žurnalo, vargsta labiausiai dėl mažo mokinių skaičiaus, neefektyviai išnaudojamų patalpų, jungtinių klasių, ugdymo kokybės.

Šioje kategorijoje mokyklos buvo vertintos atsižvelgiant į 2019 metų lietuvių kalbos ir matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo rezultatų vidurkį, bendrą vidurkį, 2017-ųjų rugsėjo 1-ąją devintoje klasėje pradėjusių mokytis mokinių ir 2019 metais dešimtą klasę baigusių mokinių skaičius, kai tikrintų mokinių skaičius yra nuo 1 iki 9. Iš maždaug 130-ties šalies mokyklų Labūnavos pagrindinė mokykla užima 23-ią poziciją, po jos žemiau rikiuojasi kitos mūsų rajono pagrindinės mokyklos – Dotnuvos (73-ia), Miegėnų (81-a), Truskavos (88-ta) ir Surviliškio V. Svirskio (104-ta).


Geriausiai sekėsi

„Rytui“ Šįkart Lietuvos pradinių mokyklų ir progimnazijų palyginamasis vertinimas sudarytas pagal mokinių akademinius pasiekimus ir „balsavimo kojomis“ rodiklius. Reikia pastebėti, kad mūsų rajono mokyklų ketvirtokų rezultatai šiemet žymiai geresni nei ankstesniais metais.

Tarp 157-ių šalies mokyklų, nebijančių viešai parodyti savo indėlio į ketvirtokų sėkmę, geriausiai sekėsi „Ryto“ progimnazijai, kuri 2019 metais buvo 25-ta (2018 m. – 60-ta).

38-39-ąją vietas su kitomis šalies mokyklomis dalinasi J. Paukštelio progimnazija (2018 m. – 98-ta), o Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kėdainių „Aušros“ progimnazija užima 106-tą poziciją (2018 m. – 116-ta). Tarp vertintų 96-ių šalies mokyklų, nebijančių viešai parodyti savo indėlio į šeštokų sėkmę, 58-oje vietoje yra „Ryto“, 74-oje – J. Paukštelio, o 91-oje – LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos.

Pakilo 24 pozicijom

Pasak žurnalo „Reitingai“, kone pusė Lietuvos profesinių mokyklų jau pasivijo Vakarų Europos profesines mokyklas, o keletas ir pranoko. 2019-ieji šalies profesinėms mokykloms buvo palankūs: iš viso į jas priimta beveik 19 500 mokinių, o tai yra 2,2 tūkst. arba 13 proc. daugiau nei 2018-aisiais.

Tarp devynių paklausiausių programų ir jas baigusiųjų pagal įsidarbinimą pirmauja automobilių mechanikai, verslo paslaugų teikėjai, apdailininkai/statybininkai, socialiniai slaugytojai, virėjai, apskaitininkai ir kasininkai, technikos priežiūros verslo darbuotojai, masažuotojai ir socialinio darbuotojo padėjėjai.

Iš šio sąrašo net keturių paklausių profesijų moko Kėdainių profesinio rengimo centras. Pernai profesinių mokyklų reitinge pagal mokinių akademinius pasiekimus buvęs 47 vietoje, šiemet Kėdainių profesinio rengimo centras pakilo į 23 vietą.

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.