Kėdainių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė D. Kačegavičienė teigė, kad streike dalyvavo 6 rajono ugdymo įstaigos.

Kėdainių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė D. Kačegavičienė teigė, kad streike dalyvavo 6 rajono ugdymo įstaigos.

Šiandien rytą, nuo 8 iki 10 valandos šešiose Kėdainių rajono ugdymo įstaigose vyko įspėjamasis pedagogų streikas. Pedagogai streikuoja visoje Lietuvoje – streiko išvakarėse teigta, kad iš viso pirmųjų dviejų pamokų neves apie 10 tūkst. mokytojų iš 350 šalies mokyklų. 

Streike dalyvavo LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazija, „Atžalyno“ gimnazija bei Kėdainių „Ryto“ progimnazija, Šėtos, Akademijos bei Josvainių gimnazijos. Šios mokyklos prisijungė prie masinio streiko.

Švietimo profesinių sąjungų reikalavimai:

1. Atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 m. sausio 1 d.:

 •  nuo 2016 m. sausio 1 d. – 1045 Eur
 • nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 1093 Eur

2. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etate padidinti nekontaktinių darbo valandų skaičių iki 6 valandų per savaitę, o atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, didinant tarnybinio (tarifinio) atlygio koeficientus:

 •  nuo 2016 m. sausio 1 d. – 10 proc.
 •  nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.
 •  nuo 2017 m. sausio 1 d. – 10 proc.

3. Palaipsniui didinti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientus:.

 •  nuo 2016 m. sausio 1 d. – 5 proc.
 •  nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. – 5 proc.
 •  nuo 2017 m. sausio 1 d. – 7 proc.

4. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. panaikinti tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientų „žirkles“, paliekant koeficientų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą.

5. 2016 m. valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. EUR išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą.

6. Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. sumažinti mokinių (vaikų) skaičių klasėse (grupėse):

 •  ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 – 3 metų grupėse iki 10, 3 – 7 metų – iki 15 vaikų;
 •  bendrojo ugdymo mokyklų 1 – 4 klasėse iki 22, 5 – 12 klasėse iki 25 mokinių.

Tai – jau ne pirmasis pedagogų streikas. Pasak Kėdainių švietimo darbuotojų profesinio sąjungų susivienijimo pirmininkės Dainos Kačegavičienės, šiandien streikuotojų gretos gana nemažos. LSU „Aušros“ progimnazijoje streikavo 51 pedagogas.

Streiko metu vaikų saugumas yra užtikrinamas maksimaliai.

Streikavo 6 rajono ugdymo įstaigos - trys miesto bei trys kaimo.

Streikavo 6 rajono ugdymo įstaigos – trys miesto bei trys kaimo.

„Streiko eiga buvo aptarta su mokyklos vadovybe. Mes atsakome už mokinių saugumą, tačiau streiko metu nevyksta ugdomasis procesas. Mano klasėje šiandien mama skaitė pasakas, o aš tiesiog žiūrėjau, kad vaikai klasėje saugiai elgtųsi“, – sakė mokyklos profesinės sąjungos pirmininkė Danguolė Tumėnienė.

Pedagogės tikėjosi, kad mokytojų balsas bus išgirstas, priešingu atveju, neatmetama galimybė skelbti neterminuotą streiką.

„Dėl to niekam nebus naudinga. Labai skaudina šiuolaikinis visuomenės, Vyriausybės požiūris į mokytoją. Praktiškai dirbame iš idėjos, savanoriaujame, krūviai dideli, klasės – didelės, mokinių skaičius dažnai būna po 26 – 30. Dabar labai nemažai tokių mokinių, kuriems reikalinga individuali mokytojo pagalba, Tad jei yra klasėje 26 vaikai, vien jiems 26 minutes reikia skirti. O kur dar ugdomasis procesas? Nebelieka tam laiko, reikia vos ne skraidyti po klasę…“, – teigė D. Tumėnienė.

Streikas – tai laikinas masinis darbo nutraukimas, siekiant darbdaviui ir visuomenei sudaryti nepatogumus, kurie padarytų įtaką darbdavio apsisprendimui tenkinti teisėtus darbuotojų reikalavimus.

Panašios naujienos

6 Responses

 1. Aha

  O Šviesioji gimnazija stebi streiką iš po krūmo ? Gal ten viskas kitaip?

  Atsakyti
 2. tetis

  tai kad jus patys ponai pedagogai tai ir padaret su tu vaiku skaiciu klaseja,jai kaimo mokyklu mokiniai pabego is tu mokyklu i miesta,jai ten pedagogui neidomu kaip tas vaikas mokynasi ir kokios ten tvarkos,jaigu nepatinka kam dirbt ta darba taigi niekas nelaiko jusu sautuvo iremus i galva rasykit prasymus ir pirmin i darbo partijos gretas gal prasimusit i rajono valdzia per naujus rinkimus,ten ir algos didesnes ir dirbt tiek nereikes nes jokio skirtumo kur jus su liezuviu malat ar mokykloi ar rajonia vistiek is jusu naudos jokios[aisku tas liecia ne visus pedagogus ar valdzios atstovus bet ju vieniatai ir tikrai zinau kad jie nestreikuoja o saziningu darbu uzsidirba savo didesni atlygi]

  Atsakyti
 3. Silva

  Sveiki. Gaila, kad mokytojai, gaudami didžiulius atlyginimus, dar skundžiasi. Gaila, kad pamiršta laikus, kai klasėse būdavo 40 mokinių, ir mokytojas rasdavo laiko dirbti su vaikais. Visi buvo raštingi. O dabar dirbdami kelias valandas į savaitę pedagogai nori gauti ministrų atlyginimus. Prašome pasidomėti eilinių žmonių atlyginimais (ir daugumos su magistrų išsilavinimais).

  Atsakyti
 4. aneta

  Palaikau mokytojus.Jeigu situacija nesikeis-bus kaip Bulgarijoje, didžiulis mokytojo trūkumas.Na, o komentatoriui pasivadinusiam ,,tėtis“ galima tik su užuojauta pasakyti, kad tamsta, matyt buvai nemokytinas, nes tiek klaidų komentare.O džiaugiuosi, kad mokytojai streikuodami gal išjudins ir kitus Lietuvos piliečius, nes jau gana tyčiotis iš visų.Kiek dar gali emigruoti?Juk Lietuva netenka gyvybinės energijos,jaunimo.

  Atsakyti
 5. Mokytoja

  Atsakau gerbiamiems Tėčiui ir Silvai. Klaidingai manote, kad mokytojas dirba kelias valandas ir gauna milžinišką atlygį. Jei Jūsų vaikai mokosi mokykloje, dažniau apsilankykite mokyoje- pamokose, renginiuose, pertraukų metu. Atsakomybė ir reikalavimai dideli. Streikuojame, kad Jūsų vaikams, mūsų mokiniams būtų užtikrintas visas ugdymo kokybės paketas.

  Atsakyti
 6. Na

  Visiskai palaikau Silva.Na, gal tik negalima teigti, kad mokytojas dirba tik kelias valandas per savaite. Jo darbas ne tik pamoka pravesti. Tai ir uzklasine veikla, ir darbas su tevais, tevu lankymas namuose, ir ruosimasis sekancios dienos pamokoms, ir t.t. Zinoma, kam neteko krimsti mokytojo duonos , o jeigu dar sovietmeciu,kai tekdavo dar ir rinkimu agitatoriais buti, tas nesupranta.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.