Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) praneša, kad trečiadienio rytą šalies mokyklos ir ugdymo įstaigos gavo elektroninius pranešimus apie neva padėtus sprogmenis. NKVC teigimu, tai dar viena informacinė ataka.

„Pirminiais duomenimis, gauta keli šimtai elektroninių laiškų rusų kalba, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos“,– nurodo Policijos departamentas.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai ugdymo įstaigos sulaukia tokių grasinančių pranešimų, todėl Policijos departamentas prašo, gavusius tokius laiškus, išlikti budriems ir vykdyti rekomendacijas.

„Gavus pranešimą apie sprogmenį – nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos tarnybų telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Ir tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas, ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali – pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu pagalbos telefonu 112”, – skelbia pareigūnai.

Taip pat rekomenduojama neskubėti evakuoti žmonių ir nutraukinėti veiklos – prašoma pirmiau pasitarti su policija.Tuo atveju, jeigu grėsmė atrodo reali – apžiūrėjus patalpas ar teritoriją ir radus bet kokį įtartiną objektą, prašoma nedelsiant skambinti skubių pagalbos tarnybų tel. numeriu 112.

Taip pat prašoma įstaigų paskirti vieną atsakingą žmogų, kuris apie tokius pranešimus informuotų policiją.

ELTA