13 val. atnaujinti duomenys: nuo 06.00 val. iki 13.00 val. Kauno apskrityje iš viso gauti 106 pranešimai. Kaune – 55, Kauno r. – 25, Kėdainių r. – 13, Jonavos r. – 8, Kaišiadorių r. – 5.

11:30 val. Kauno APK atnaujino duomenis: nuo 06:00 iki 11:20 val. Kauno apskrityje gauti 94 pranešimai dėl galimai užminuotų ugdymo įstaigų. Kaune – 44, Kauno r. – 24, Kėdainių r. – 12, Jonavos r. – 8, Kaišiadorių r. – 5.

Šiandien nuo ankstyvo ryto iki 10 val., per 4 valandas, Kauno apskrities policijoje gauti 53 pranešimų apie galimai užminuotas mokyklas, darželius ir kitas švietimo įstaigas. Informacija tikrinama, sprogmenų ar kitų pavojingų objektų nerasta, praneša Kauno APK. Kėdainių r. savivaldybės atstovo teigimu, Kėdainiuose buvo gauti pranešimai apie užminuotą vieną darželį, vieną miesto ir vieną kaimo mokyklas.

Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigos penktadienį nuo pat ryto masiškai gavo grasinimus sprogdinimais, patvirtino policija.

„Nuo 6 val. ryto gauta 140 laiškų rusų kalba grasinant susprogdinti mokyklas ir darželius įvairiuose šalies miestuose“, – Eltai šįryt sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Vėliau policijos atstovas patikslino, kad laiškų su grasinimais sprogdinimais švietimo ir ugdymo įstaigos gavo virš 300.

Policija feisbuke skelbia, kad laiškai švietimo ir ugdymo įstaigoms su grasinimais sprogdinimais yra centralizuota ataka.

„Tikėtina, kad tai centralizuotai surengta ataka, siekiant sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą. Dirbame įtemptai, važiuojame į visus objektus, juos tikriname, kol kas jokių sprogmenų ar kitų pavojingų objektų nerasta. Prašome žmonių nepanikuoti, elgtis ramiai, vykdyti pareigūnų nurodymus“, – informuoja policija.

Klaipėdoje ketvirtadienį 18 mokyklų ir vaikų darželių gavo pranešimus apie neva įstaigose padėtus sprogmenis, tačiau sprogmenų nebuvo rasta.

Lietuvoje penktadienį sustiprinta su žydų bendruomene susijusių objektų apsauga. Policijos atstovo R. Matonio teigimu, patruliavimas ties su žydų bendruomene susijusiais objektais yra sustiprintas jau nuo šeštadienio, kai į Izraelį įsiveržė teroristinė grupuotė „Hamas“.

„Svarbiausias akcentas kreipiamas į tuos objektus, kuriuose bus žmonių, tačiau tuo pačiu bus stebimi ir tokie objektai kaip sinagogos, memorialai, kapinės“, – dėstė policijos atstovas.

Kaip teigė R. Matonis, kol kas jokių incidentų prie su žydų bendruomene susijusių objektų Lietuvoje nėra fiksuota.

Teroristinės grupuotės „Hamas“ lyderis Khaledas Meshalas paragino spalio 13 d., penktadienį, išeiti į gatves, palaikyti Izraelį užpuolusią „Hamas“.

Po šių pareiškimų socialiniuose tinkluose ėmė plisti raginimai tądien pulti žydus bei su žydų bendruomene susijusius objektus.

Spalio 7-osios rytą palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“ pradėjo puolimą prieš Izraelį. Teroristai paleido tūkstančius raketų į Izraelio miestus ir įsiveržė į šalį. Izraelis oficialiai paskelbė karo padėtį.

ELTA ir „Kėdainių mugės” inf.