Penktadienį Broniaus Ožkinio vaikų aviacijos mokyklos bazėje vyko iškilminga jaunųjų pilotų licenzijų įteikimo popietė. 31 mokyklos ugdytinis gavo dokumentą, patvirtinantį, kad jis geba valdyti skraidymo priemonę.

IMG_7003„Tai – pirmasis vaiko žingsnis plačiu ir įdomiu aviacijos keliu“, – kalbėjo Juozas Rimkevičius, vaikų aviacijos mokyklos direktorius.

Mokyklos padaliniai yra įsikūrę visoje Lietuvoje – Telšiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kaune, Panevėžyje, Marijampolėje, Vilniuje ir, žinoma, Kėdainiuose. Visi iš šių miestų atvykę auklėtiniai Kėdainiuose vykusio sąskrydžio metu tik pramogavo, bet ir laikė skrydžio egzaminą. Ir visiems jiems egzaminą pavyko išlaikyti.

„Penkias dienas trukusio sąskrydžio metu vaikai ne tik pramogavo, bet ir laikė egzaminą. Džiaugiuosi, kad visiems pavyko gauti jaunojo piloto licenzijas. Džiugu, kad auga nauja, aviaciją mylinčių vaikų karta“, – sakė J. Rimkevičius.

IMG_7025

Dokumentus gavo 31 jaunasis pilotas.

Egzamino metu vaikai atliko skrydį pagal iš anksto numatytas metodikas: reikėjo 2 metrų aukštyje perskristi per visą aerodromo ilgį ir taisyklingai nutūpti.

Penkias dienas vykusio sąskrydžio metu, kartu su artimaisiais atvykę vaikai ne tik ruošėsi egzaminui, bet ir pramogavo. „Aviatoriams didžiausia pramoga – skraidymas. Tačiau teko palaukti ir gero oro – kai kuriomis dienomis tekdavę keltis šeštą ryto, o pusę septynių, kaip sako aviatoriai, „ratai jau būdavo ore“. Skraidėme ir vakare, saulei leidžiantis“, – pasakojo J. Rimkevičius.

Gavęs pirmąją piloto licenziją, dažnas vaikas ir toliau ateityje renkasi ugdyti savo pilotavimo meistriškumą.

„Jie „užsikrečia“ aviacija ir vienaip ar kitaip susieja savo gyvenimą su ja“, – šypsojosi pašnekovas.

IMG_7032

Įteikiamos jaunojo piloto licenzijos (J. Rimkevičius – trečias iš kairės).

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.