Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai baigė turiningus ir žinių kupinus mokslo metus. Vyresnio amžiaus kėdainiečiai Muzikos mokykloje paminėjo mokslo metų baigimo šventę, kurios metu kiekvienas TAU studentas gavo mokslų baigimo pažymėjimą. 

TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų dekanė G. Jedemskienė (kairėje) ir  TAU Kauno apskrities filialo direktorė profesorė daktarė N. P. Večkienė.

TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų dekanė G. Jedemskienė (kairėje) ir TAU Kauno apskrities filialo direktorė profesorė daktarė N. P. Večkienė.

Pasak TAU Kauno apskrities filialo Kėdainių humanitarinių ir socialinių mokslų dekanės Gražinos Jedemskienės, šie mokslo metai buvo ypatingai nuostabūs.
„Dar tokių nuostabių metų nesame turėję. Pradedant nuo studentų gausos (per trejus metus mūsų studentų pagausėjo net tris kartus), baigiant pasikeitusia paskaitų tematika. Paskaitas klausėme ne tik auditorijose Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre, bet vykome į kitas aukštąsias mokyklas, pavyzdžiui, Vilniaus dailės akademiją“, – sakė dekanė. Pasak jos, šiais metais daug dėmesio buvo skiriama pažinti Radvilų giminę. „Juk esame Radvilų miestas. Ta proga vykome į spektaklį „Barbora“ Kaune, lankėme į Biržus“, – sakė ji.
Gegužės 26-27 dienomis studentai žada keliauti didžiųjų kunigaikščių keliais Baltarusijoje. „Svajojame pamatyti Nesvyžių, ten esančius gražiuosius Radvilų rūmus“, – šyptelėjo ji.
Be susipažinimo su Radvilomis, TAU studentai spėjo sudalyvauti televizijos laidoje „Kviečiu daktarą“, taip pat apsilankė Aleksandro Vasiljevo vakarinių suknelių parodoje, su Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratore mokėsi, kaip kalbėti apie meną.

Per trejus pastaruosius metus TAU studentų padaugėjo net tris kartus. Didžiąją jų dalį sudaro aktyvios ir veiklios moterys.

Per trejus pastaruosius metus TAU studentų padaugėjo net tris kartus. Didžiąją jų dalį sudaro aktyvios ir veiklios moterys.

„Žmonės labai išradingi, imlūs ir smalsūs, tad jie patys prieš naujuosius mokslo metus siūlo paskaitų temas. Nemažai dėstytojų atvyksta iš kitų miestų. Labai džiugu, kad šiais metais iš savivaldybės neformaliojo švietimo fondo gavome pinigų, kuriuos jau spėjome prasmingai panaudoti kelionėms“, – sakė G. Jedemskienė.
Išleistuvių šventėje svečiavosi TAU Kauno apskrities filialo direktorė profesorė daktarė Nijolė Petronėlė Večkienė, kuri pasveikino kėdainiečius absolventus.
„Tai žmonės, kurie įgyvendina mokymosi visą gyvenimą idėją, ir būdami garbaus amžiaus, mokosi dėl savęs. Jie plečia savo akiratį. Visa tai, ką darote Jūs, kėdainiečiai, praplečia žinias, suvokimą apie Lietuvos istoriją, asmenybes, palikusias pėdsaką prieš kelis šimtus metų. Tai labai svarbu, nes susirinkę vyresnio amžiaus žmonės gali pagalvoti, ką jie patys palieka“, – sakė viešnia iš Kauno. Ji taip pat pridūrė esanti maloniai nustebinta artimo TAU bendradarbiavimo su savivaldybe. „Puiku matyti tokį bendradarbiavimą, kalbėjimą, ryšį“, – sakė ji.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.