Rajono abiturientai lengviau atsikvėpė – brandos atestatas jau rankose, o 12 metų triūsas mokykloje – baigtas. 21 – tiek šimtukų už valstybinius brandos egzaminus surinko patys gabiausi mūsų rajono dvyliktokai. 

Unikalų rezultatą – net penkis šimtukus – iš valstybinių egzaminų gavusi „Atžalyno“ gimnazijos mokinė Agnė Staniūtė žada studijuoti mediciną ir ateityje tapti gera gydytoja.

Unikalų rezultatą – net penkis šimtukus – iš valstybinių egzaminų gavusi „Atžalyno“ gimnazijos mokinė Agnė Staniūtė žada studijuoti mediciną ir ateityje tapti gera gydytoja.

Trys vieni gabiausiųjų: Agnė Staniūtė, Einaras Sipavičius bei Agnė Mickutė, kurių baigimo atestatuose už brandos egzaminus puikuojasi ne vienas šimtukas, bet ir dešimtukai už mokomuosius dvyliktos klasės dalykus, prisipažįsta, kad visus metus mokėsi nuosekliai ir sistemingai, įdėjo nemažai laiko ir pastangų, tad dabar gali džiaugtis puikiais rezultatais. Be to, visi trys abiturientai pasirinko mokytis aukštosiose mokyklose ne užsienyje, o gimtojoje Lietuvoje.
Unikalus rezultatas
Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos dvyliktokės A. Staniūtės egzaminų rezultatas – unikalus. Mūsų rajone dar nė vienam abiturientui per baigiamųjų mokyklos egzaminų sesiją nepavyko surinkti net penkių šimtukų! Žavi, nuolat besišypsanti mokinė šio savo rezultato per daug nesureikšmina, tačiau prisipažįsta, kad apėmė nemaža nuostaba, kai sužinojo, kad visi penki laikyti egzaminai įvertinti maksimaliu balų skaičiumi.
„Sužinojusi paskutinius egzaminų įvertinimus, pradėjau iš džiaugsmo šokinėti, nes buvo labai netikėta. Tuo metu jau žinojau, kad turiu tris šimtukus, bet kad gavau dar du – buvo labai netikėta. Net ašaros pradėjo byrėti, nes džiaugsmas buvo labai didelis“, – šypsojosi mergina ir prisipažino, kad artimieji nujautė, kad iš jos galima sulaukti gerų rezultatų, tačiau net penkių šimtukų – nesitikėjo niekas.
Mergina puikių rezultatų pasiekė tiek iš humanitarinių, tiek ir iš tiksliųjų mokslų disciplinų: ji šimtukus gavo iš anglų, lietuvių, matematikos, biologijos ir chemijos mokomųjų dalykų.
„Žadu toliau Kaune studijuoti mediciną. Buvo minčių stoti į užsienį – į Škotiją, į Norvegiją, tačiau pagalvojau, kad norisi dar pabūti Lietuvoje, juk tai sava šalis“, – pasakojo ji.

Šviesiosios gimnazijos abiturientė Agnė Mickutė puikiai išlaikė lietuvių ir anglų kalbų egzaminus, tačiau rengiasi studijuoti matematiką ir statistiką jungiantį dalyką – ekonometriją. „Ilgai negalėjau apsispręsti, tačiau dabar esu užtikrinta savo pasirinkimu“, – teigė ji.

Šviesiosios gimnazijos abiturientė Agnė Mickutė puikiai išlaikė lietuvių ir anglų kalbų egzaminus, tačiau rengiasi studijuoti matematiką ir statistiką jungiantį dalyką – ekonometriją. „Ilgai negalėjau apsispręsti, tačiau dabar esu užtikrinta savo pasirinkimu“, – teigė ji.

Ne kalimas prieš egzaminus, o nuoseklus darbas
Paklausta, koks jos gero mokymosi sėkmės receptas, mergina atsakė paprastai – nuoseklus ir atsakingas darbas pamokų metu bei papildomas žinių gilinimas ir mokymasis savarankiškai.
„Per pamokas aš visada stengiausi atidžiai klausytis mokytojos. Dirbau nemažai ir namuose, papildomai. Tai buvo pastovus ir nuoseklus darbas – ne kalimas prieš patį egzaminą, o mokymasis visus metus. Teko sudalyvauti nemažai olimpiadų, tad labai padėjo ruošimasis joms. Nebūdavo taip, kad per pamokas miegočiau ir užsiiminėčiau pašaline veikla“, – prisipažino Agnė. Visa tai susidėjo į puikų žinių bagažą, valstybiniuose brandos egzaminuose įvertintą vien šimtukais. Be to, jai puikiai sekėsi visi mokykloje mokomi dalykai: „Dažniausiai gaudavau vien dešimtukus“, – šyptelėjo ji.
Nors 12 metų kasdienis triūsas mokykloje jau baigtas, mokykla jau baigta, mergina teigė, kad jausmai dėl to yra kiek sumišę…
„Maišosi ir didelis džiaugsmas, juolab kad mokykloje vyko labai gražios išleistuvės. Tačiau kartu ir liūdna, nes dvylika metų tos pačios mokyklos koridorius myniau. Nors mokyklą ir gaila palikti, tačiau smalsu, kas laukia ateityje, koks naujas etapas prasidės“, – sakė Agnė.
Mergina per brandos atestatų įteikimo šventę kitiems dvyliktokams palinkėjo nepamiršti siekti savo svajonių ir nepamiršti, kad šypsena ir geras žodis gali labai daug.

Šviesiosios gimnazijos abiturientas Einaras Sipavičius su tėveliais po brandos atestatų įteikimo šventės: „Tikiuosi ateityje tapti geru chemiku“, – tikino vaikinas.

Šviesiosios gimnazijos abiturientas Einaras Sipavičius su tėveliais po brandos atestatų įteikimo šventės: „Tikiuosi ateityje tapti geru chemiku“, – tikino vaikinas.

Einaras – darbštus ir gabus
Šviesiąją gimnaziją sėkmingai užbaigęs Einaras Sipavičius – tikras šios švietimo įstaigos pasididžiavimas. „Einaras vos atėjęs į mūsų gimnaziją užsirekomendavo puikiai. Jau išvykęs į pirmąją respublikinę chemijos olimpiadą jis sulaukė labai gerų vertinimų ir atsiliepimų. Daugelis mokytojų pastebėjo, kad Einaras linkęs į gamtos mokslus – jis darbštus ir gabus, tad tikrai gali siekti mokslininko karjeros. Per metus, kuriuos mokėsi mūsų gimnazijoje, Einaras tik patvirtino tą nuomonę. Manau, kad jam pavyks išpildyti savo svajonę ir tapti daug pasiekusiu chemiku“, – apie Einarą sakė Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė.
Buvusi Einaro klasės auklėtoja Zita Rosteikienė gyrė jaunuolį už draugiškumą: „Einaras pasižymėjo draugiškumu. Jį klasės draugai paskutiniais mokslo metais siūlė į Metų gimnazisto konkursą. Einaras buvo aktyvus klasės gyvenime ir dažnai klasės bičiulius kviesdavo pasivaržyti šachmatų turnyruose.“
Svajonė – tapti mokslininku
Einaro tėveliai neslepia, kad jis nuo mažens buvo savarankiškas ir smalsus.
Pats Einaras apie save kalba gana kukliai ir mokslo pasiekimų nelinkęs sureikšminti. „Laikiau iš viso šešis brandos egzaminus. Trys jų – matematika, fizika ir chemija – buvo įvertinti šimtukais. Iš anglų ir istorijos iki šimto trūko labai nedaug, tik lietuvių kiek kukliau parašiau. Mano gerų rezultatų sėkmė labai paprasta – aš nuosekliai dirbau ne vienerius metus. Į Šviesiąją gimnaziją atėjau iš „Ryto“ pagrindinės mokyklos. Joje mokiausi ne pačiais geriausiais pažymiais. Gal dėl to ir paauglystė kalta. O gimnazijoje pajutau, kad kasdienis mokslas yra malonumas, tad prie knygų sėsdavau ne tik prieš kontrolinius, bet kiekvieną dieną. Mane mokslams įkvėpė mano matematikos ir chemijos mokytojos. Jos sugebėjo parodyti, kad mokslas yra įdomus užsiėmimas. Kadangi mane domina įvairūs atradimai, tai planuoju eiti mokslininko keliu. Labai noriu mokytis chemijos Vilniaus universitete“, – sakė puikiai mokyklą užbaigęs gimnazistas Einaras.
Labiausiai traukia matematika
Net dviem gautais šimtukais džiaugiasi ir kita Šviesiosios gimnazijos abiturientė Agnė Mickutė. Gabi mergina gavo aukščiausius įvertinimus iš lietuvių ir anglų kalbų brandos egzaminų, tačiau studijuoti ruošiasi visai su kalbomis nesusijusį dalyką.
„Sužinojusi egzaminų rezultatus ir pati buvau maloniai nustebusi. Labai daug dirbau, mokiausi, galbūt todėl ir pavyko tą pasiekti. Dvyliktoje klasėje labai stengiausi, ypač mokytis matematikos, mat savo ateitį noriu sieti būtent su šiuo dalyku “, – šypsojosi abiturientė. Ji prisipažino tikėjusis būtent iš matematikos gauti aukštesnį balą nei iš lietuvių kalbos, tačiau pavyko atvirkščiai.
Agnė pasakojo, kad mokytis stengėsi ne tik 12-oje klasėje, bet ir visus metus iki tol, be to, aktyviai dalyvavo įvairiose olimpiadose, tad intensyvus ruošimasis joms taip pat prisidėjo prie žinių bagažo. „Lengviausia buvo mokytis lietuvių – labai padėjo ir mama, kuri yra šio dalyko mokytoja. Lankiau Kėdainių kalbų mokyklą, kurioje gilinau anglų kalbos žinias. Nemažai papildomai mokiausi matematikos – daug spręsdavau uždavinių, ruošdavausi. Skirtingiems dalykams reikėjo skirtingai įdėti įdirbio. Tiesa, ne visus dalykus man patikdavo mokytis, tačiau jaučiau pareigą gerai mokytis, stengtis. Geri rezultatai olimpiadose būdavo geriausias paskatinimas ir toliau tobulėti“, – šypsojosi ji.
Dėkinga gimnazijos mokytojams už palaikymą ir pagalbą
Puikiai besimokanti mergina už tokius rezultatus yra dėkinga ir savo gimnazijos mokytojams. „Noriu padėkoti savo auklėtojai ir lietuvių kalbos mokytojai Zitai Rosteikienei, taip pat matematikos mokytojai Ramintai Borodičienei, kurios mane ruošė olimpiadoms, labai daug dirbo kartu ir padėjo tobulėti. Taip pat noriu padėkoti ir istorijos mokytojui Linui Mankui, kuris buvo labai dalykiškas, skatino dalyvauti diskusijose, domėtis aplink vykstančiais procesais. Esu visiems jiems be galo dėkinga už palaikymą, pagalbą“, – sakė abiturientė.
„Matematika man patinka, nes viskas yra tikslu. Be to, turint nemažai matematinių žinių, yra žymiai lengviau įsidarbinti. Todėl Lietuvoje pasirinkau mokytis ekonometriją. Tai dalykas, kuriame susipina matematika ir statistika, šiek tiek yra programavimo. Dar tik besimokantys studentai jau praktikuojasi bankuose, o darbuotojų pakankamai aukšti atlyginimai. Tiesa, ilgai negalėjau apsispręsti, tačiau dabar esu užtikrinta savo pasirinkimu“, – šypsojosi Šviesiosios gimnazijos abiturientė.
„Mokyklą jaučiausi palikusi jau po Paskutinio skambučio. Paskui mokykloje vyko tik konsultacijos, vėliau – egzaminai. Tad dabar jau jaučiuosi atsisveikinusi su mokykla. Per išleistuvių šventę man buvo ne kiek liūdna, kiek keista, kad nebereikės eiti į mokyklą, susitiksiu tik su kai kuriais bendraklasiais. Be to, kiek baugina ir naujo gyvenimo etapo nežinomybė“, – sakė mergina, tačiau pridūrė, kad su dideliu nekantrumu laukia rugsėjo ir naujų gyvenimo iššūkių.

6

Panašios naujienos

2 Responses

 1. Linas

  jeigu jau taip nuobodziai rasote ir naujiena paskelbti uztrunkate savaite – nu nerasykite isvis. zodziu, jeigu galite nerasyti, tai ir nerasykite. kas tokia rasliava neidomia ir ilga skaitys ir jau atgyvenusia? Pastraipoje apie Einara – vien tik Einaras, Einaras, Einaras, elementariai pakeisk zodziu berniukas, abiturientas, busimas studentas ar ka. net tiek nesugebat. APGAILETINA

  Atsakyti
 2. sss

  Kodel pavadinime po vaisiai padėtas brūkšnys??? Jo ten neturi būti.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.