Domas Grinkevičius – vienas iš dviejų kėdainiečių sėkmingai mokslus kremtantis Anglijoje, Lydso miesto universitete. 24 metų Domas, Vilniuje ISM universitete įgijęs vadybos ir verslo analitikos bakalauro išsilavinimą, magistrantūros studijas svajojo tęsti užsienyje.
„Lietuvoje baigiau geriausias studijas kokybės prasme. Norėjau įgytas žinias dar pagilinti, kad vėliau galėčiau atsiduoti darbui. Rašiau prašymus į keletą užsienio universitetų ir labai apsidžiaugiau, kai teigiamo atsakymo sulaukiau iš Lydso miesto universiteto. Šį mokslo įstaiga patenka į geriausių pasaulio universitetų šimtuką. Lydsas yra studentiškas miestas. Jame gyvena apie 100 tūkstančių studentų, o mūsų universitete studijuoja apie trečdalis visų studentų“, – savo studijų pasirinkimą komentavo garsaus Anglijos universiteto magistrantas.
Magistrantūrai – metai
Lietuvoje dažniausiai magistrantūros studijos trunka dvejus metus. Anglijoje tam pakanka ir metų. Domas, pasirinkęs strateginio valdymo studijų programą, ją turės įsisavinti lygiai per metus – 2014 metų rugsėjį startavęs diplomą jaunuolis turėtų gauti šių metų rugsėjį. „Per tuos metus bus du semestrai, po šešis mokomuosius dalykus ir magistrinio darbo rašymas“, – sakė Domas.
Kėdainietis pastebėjo, kad jo pasirinkta studijų programa Lydso universitete gana nauja. Dabar Domas mokosi 12 studentų tarptautinėje grupėje, kurioje yra kinų, tailandiečių, indų, vokietis, prancūzė, Kenijos, Zambijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų studentai.
Stebina rūpestingi dėstytojai
Iš Lietuvos į Angliją nuvykusiam studentui pirmiausia į akis krito akivaizdūs skirtumai tarp dviejų šalių universitetų. „Lydse sutikau labai šaunų dėstytojų kolektyvą. Nė vienas dėstytojas į studentą nežiūri iš aukšto. Jie studentams yra labiau geri vyresnieji bičiuliai, galintys patarti įvairiais gyvenimo klausimais, negu pasipūtę moralizuotojai ir bambekliai. Be to, itin globėjiškai su studentais elgiasi ir universiteto vadovybė. Ji nuolat stebi, kaip studentams sekasi, domisi, ar viskas gerai. Jei kur išvyksti, tai ir pačiam, ir artimiesiems tenka atsakyti į universiteto atstovų žinutes, kad viskas tvarkoj ir jokių problemų nėra kilę.
Paskaitose ir po jų tenka daug dirbti. Nė vienam studentui nebuvo kilę minčių į paskaitas ateiti neatlikus namų darbų užduočių ir nepasiruošus. Tada tiesiog neturėtum užsiėmimų metu ką veikti. Mes daug analizuojame įvairių garsių pasaulinių įmonių veiklą, stebime jų pokyčius. Mokslas tikrai labai įdomus ir jau dabar matau, kad turėsiu ką pritaikyti, kai baigsiu studijas ir pradėsiu dirbti“, – mokslo įspūdžiais dalijosi jaunuolis.
Pritapti nebuvo lengva
Nors Domas studijuodamas Vilniuje lankė ne vieną paskaitą anglų kalba, tačiau nuvykęs į Lydsą suprato, kad teks gerokai padirbėti įveikiant kalbos barjerą. „Kadangi miestas šalies šiaurėje, tai jame kalbama su išskirtiniu akcentu. Gerai jei dėstytojas atvykęs, tai jo kalba gerokai aiškesnė ir suprantamesnė, o vietinius suprasti nebuvo lengva. Tačiau laikui bėgant ausis įgudo įsiklausyti į paskaitose dėstomus dalykus. Kadangi esu atsidavęs mokslams, tai pramogoms laiko beveik nelieka. Keletą kartų ištaikiau progą nueiti pavakarieniauti su kolegomis kurso draugais bei dėstytojais, dar šiek tiek pavaikštinėjau po miestą. Tikiuosi, kad antrasis semestras bus lengvesnis ir savaitgaliais liks laiko pakeliauti po šalį“, – pasakojo Domas Grinkevičius.
Ketina grįžti į Lietuvą
Pabendravęs su kolegomis ir dėstytojais D. Grinkevičius įsitikino, kad galėtų ieškotis darbo svetur, kur gerai vertinamas Anglijoje įgytas išsilavinimas, tačiau jis neslepia planų po studijų grįžti į Lietuvą. „Anglijoje po mokslų galbūt pagyvensiu tik metus, jei čia studijuos mano draugė. Tada kartu grįšime į Lietuvą. Turiu planų pagyventi ir padirbėti Vilniuje, o vėliau grįšiu į Kėdainius ir bandysiu savo sukauptą patirtį pritaikyti bendrovėje „Daumantai LT“, kurioje ilgus metus dirbo tėtis, mama, o dabar prisijungė ir brolis. Net savo magistrinį darbą ruošiu apie šios įmonės veiklą bei galimybes plėsti pardavimus po visą pasaulį“, – ateities planais dalijosi Anglijoje studijuojantis kėdainietis.