Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje yra viena klasė, kuri kiekvieną trečiadienį renkasi į pamokas, tačiau džiaugiasi, kad sąžiningai mokydamiesi turi privilegijų – nereikės laikyti egzaminų. Tai – „T klasė“. Šįmet ji – 26-asis gimnazijos kolektyvas.

„T klasėje“ – šįmet penkiolika mokinių. Moteriškoji pusė šiame kolektyve pareigingiausia – mamos pamokas lanko itin pavyzdingai – be jokių praleidinėjimų.

„T klasėje“ – šįmet penkiolika mokinių. Moteriškoji pusė šiame kolektyve pareigingiausia – mamos pamokas lanko itin pavyzdingai – be jokių praleidinėjimų.

„T klasė“ – atžalyniečių vaikų, kurių tėveliai ar mamos baigė šią gimnaziją klubas. Jį pernai, įgyvendindamos projektą „Atgal į mokyklą“ subūrė mokytojos Aušra Ščiukienė ir Valda Ašmontienė.

Klasėje ir antramečiai
„Daug kalbama, kad tėvai atitrūkę nuo mokyklų, kuriose mokosi jų vaikai. Mes nutarėme suburti klubą, kuris kūrybiškai įsilietų į gimnazijos gyvenimą. Mes sulaukėme tų tėvų, kuriems tikrai rūpi, kaip mokykloje gyvena vaikai, ką jie daro po pamokų. Turime pasakyti, kad šis projektas tikrai vykęs, nes klasėje puikiai jaučiasi ir antramečiai – tie tėvai, kurių vaikai šią vasarą atsisveikino su mokykla“, – sakė A. Ščiukienė.

Trečiadienis – lašinių vakarėlių diena
„T klasės“ kolektyvas labai išradingai pažiūrėjo į sugrįžimą mokyklon. „Sutarėme, kad rinksimės trečiadieniais ir tą dieną pavadinome lašinių diena. Juk norint kažką įdomaus sugalvoti ir tas idėjas įgyvendinti reikia būti gerai pasistiprinus. O lietuviui stiprybės šaltinis – lašiniai. Tad mes trečiadienio vakarais gimnaziją pakvėpiname gardžiu lašinukų kvapu“, – šypsodamasi kalbėjo klasės auklėtojos pareigas oriai priėmusi Erlenda Turskienė. Šmaikštumo nestokojančios moters teigimu, visi jos auklėtiniai labai geri mokiniai: „Mums labai patinka eiti į mokyklą, nes mes žinome, kad mokomės, mokomės ir mokomės, tačiau egzaminų mums laikyti nereikės.“

Klasės auklėtoja  Erlenda Turskienė (kairėje) ir seniūnė Irena Gaudešienė kiekvieną trečiadienį pasirūpina kolegas pastiprinti lašiniais – kad geriau atsiskleistų kūrybiškumas ir pamokos vyktų sklandžiai.

Klasės auklėtoja Erlenda Turskienė (kairėje) ir seniūnė Irena Gaudešienė kiekvieną trečiadienį pasirūpina kolegas pastiprinti lašiniais – kad geriau atsiskleistų kūrybiškumas ir pamokos vyktų sklandžiai.

Visų renginių dalyviai
Tėvų klasė puikiai įsijungė į visus pagrindinius atžalyniečių renginius. „Ypač puikus buvo mūsų debiutas gimnazijos 70-ečio šventėje. Vaikai nustebo pamatę, kokie šmaikštūs, išradingi ir kūrybiški bei drąsūs yra jų tėvai. Po puikaus starto vis sulaukdavome klausimų, ar dalyvausime viename ar kitame renginyje. Kadangi esame pareigingi ir pavyzdingi mokiniai, tai jokių praleidinėjimų ir pabėgimų iš pamokų ar švenčių neturime“, – sakė V. Ašmontienė.
Veiklą pradėję lygiai prieš metus „T klasės“ mokiniai vienas per kitą vardija nuveiktus darbus – dalykiškas pasirodymas Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vykusioje respublikinėje-metodinėje praktinėje konferencijoje ,,Mokyklos ir šeimos sėkminga partnerystė“. Jos metu mokytojos Valda Ašmontienė ir Aušra Ščiukienė skaitė pranešimą ,,Kartų kaita mokykloje“; klasės valandėlėse pasakojimai apie savo profesijas; puikus pergalingas pasirodymas pasaulinei AIDS dienai; spektaklis „Ieškome Kalėdų“; vaiduoklių gaudytojų šou šeštosios abiturientų laidos šimtadienio šventėje „Pragaras rojuje, rojus pragare“: pasirodymai padėkos ir meno šventėje bei sportinėse varžybose Šeimos dieną.

„Mes tai padarėme“
„Mes tai padarėme! 2014-2015 mokslo metai „T klasei“ pralėkė kaip viena linksma akimirka. Susiradome naujų draugų, dalyvavome gimnazijos gyvenime, planavome, juokėmės, dainavom ir net šokom. Kaip senais gerais laikais keitėmės kalėdinėmis dovanėlėmis ir net sportavome“, – naujos veiklos įspūdžiais dalijosi „T klasės“ seniūnė Irena Gaudešienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.