Visada išskirtinius ir originalius renginius bei parodas organizuojantis Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija net du pastaruosius mėnesius kiekvieną ketvirtadienį kvietė į savo erdves. Kviečiami buvo tik suaugusieji, kurie turėjo išskirtinę galimybę iš arti susipažinti su grafikos menu bei jo rūšimis. Bei, žinoma, patys išbandyti grafikos technikų subtilybes.

Susidomėjimas mokymosi programa buvo didelis – nemažame būryje dalyvių būta ir medikų, ir pedagogų, ir kitų profesijų atstovų.

Mokėsi trijų technikų subtilybių

Muziejaus-galerijos kuratorei Astai Federavičiūtei-Jasiūnei (dešinėje) talkino grafikė Ieva Abromavičiūtė (kairėje).

Du mėnesius – spalį ir lapkritį – muziejuje-galerijoje yra vykdoma Kėdainių rajono savivaldybės neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „Grafikos meno paslaptys Janinos Monkutės-Marks muziejuje“. Programos dalyviai jau yra sukūrę grafikos darbų, panaudodami giliaspaudę, iškiliaspaudę bei šilkografijos technikas.
„Dalyviai renkasi kiekvieną ketvirtadienį, po darbų, ir mokosi grafikos paslapčių. Programai įgyvendinti pasirinkome tris grafikos išraiškos būdus – iškiliaspaudę (raižėme linoleumą), giliaspaudę (raižėme organinį stiklą) bei šilkografijos technikas. Pastaroji technika yra labai plačiai naudojama spausdinimui ant tekstilės“, – sakė projekto vadovė bei vykdytoja, muziejaus-galerijos kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė. Jai įgyvendinti programos veiklas talkino grafikė Ieva Abromavičiūtė.

Iš savivaldybės projektui įgyvendinti buvo gautas maksimalus prašytas finansavimas – 500 eurų. Visos lėšos buvo skirtos reikalingų, tačiau ir gana brangių priemonių įsigijimui.
„Įvyko jau septyni tokie susitikimai. Įvadą į programą buvo padariusi menininkė Regina Urbonienė, kuri dalyviams skaitė paskaitą apie grafikos meną“, – pažymėjo A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Bus surengta darbų paroda

Iš viso grafikos technikos subtilybių mokosi 15 dalyvių grupė. „Norėjome, kad dalyvautų būtent suaugę, dirbantys žmonės. Norėjome jiems sudaryti galimybę užsiimti papildoma veikla po darbų.
Muziejuje, meniškoje aplinkoje jie gali atsipalaiduoti, pamiršti darbus, mintis nukreipti į kūrybą bei taip praturtinti kasdienybę. Tikimės, kad įgytas žinias jie pritaikys savo laisvalaikiu“, – šypsojosi pašnekovė.

Projekto dalyvių pagaminti kūriniai liks jiems patiems, tačiau po kelių savaičių vyksiančiame programos uždarymo renginyje bus surengta sukurtų darbų parodėlė.
„Turime tokią tradiciją – koks bebūtų mūsų projektas, jam pasibaigus, surengiame dalyvių atliktų darbų parodėlę. Norime pasidžiaugti veikla ir darbais!“ – sakė A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė kartu pridurdama, kad panašios programos suaugusiesiems bus organizuojamos ir toliau.

Atsipalaiduoti ir pabūti su bendraminčiais

„Atžalyno“ gimnazijos dailės mokytoja Daiva Nurdinova – viena šių užsiėmimų dalyvių. Pasiteiravus, kas dailės mokytoją laisvalaikiu skatina pasirinkti dailės užsiėmimus, mokytoja šypteli. „Labiausiai norėjosi tiesiog įdomiai praleisti laiką. Taip pat, žinoma, tobulėti, kurti, nes nesinori užsisklęsti. Ypač patiko išbandyti šilkografijos techniką, mat su kitomis grafikos rūšimis anksčiau man jau yra tekę dirbti. Šilkografija atrodo gana sudėtinga, tačiau tuo pačiu – ir labai paprasta. Kaskart atėjusi į užsiėmimus atsipalaiduoju, pabūnu kartu su bendraminčiais – kiekvieną ketvirtadienį čia dirbti yra labai smagu“, – entuziastingai kalbėjo programos dalyvė.