Keturi „Atžalyno“ gimnazijos dvyliktokai gali pelnytai save vadinti mokesčių žinovais. Jie dalyvavo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) bei DELFI organizuotoje viktorinoje „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ ir fi­naliniame ture, vykusiame Vilniuje, užėmė ketvirtąją vietą. Iš viso konkurse varžėsi net 150 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. 

Kėdainiečių finalininkų komanda (iš kairės): J. Mockutė, R. Petrulytė, mokytoja A. Rutkauskienė, J. Puodžiūtė ir A. Butkus.

Kėdainiečių finalininkų komanda (iš kairės): J. Mockutė, R. Petrulytė, mokytoja A. Rutkauskienė, J. Puodžiūtė ir A. Butkus.

Pasak gimnazistus ruošusios ekonomikos mokytojos Audros Rutkauskienės, mokesčių tema yra aktuali įvairaus amžiaus piliečiams, taip pat ir mokiniams.
„Mokesčių temą nagrinėjame ir pamokų metu. Nors gautos informacijos ruošiantis viktorinai neužteko, vaikai labai daug ruošėsi patys. Rengiantis viktorinai reikėjo susipažinti su labai daug plonybių. Žinoma, besiruošdami konsultavomės ir su Valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyriu“, – sakė A. Rutkauskienė..
Kitais metais konkursas vėl bus organizuojamas, tad A. Rutkauskienė neabejojo – stiprią, puikias žinias demonstruojančią komandą ir vėl pavyks suburti.

Tarp pusantro šimto dalyvių – ketvirti
Pasak pedagogės, nors konkursui iš pradžių ruošėsi dvi gimnazijos komandos, į tolimesnius turus pateko komanda „Sette“, kurią sudarė keturi jaunuoliai: Rugilė Petrulytė, Justina Puodžiūtė, Andrius Butkus ir Justė Mockutė. Jie finaliniame ture, vykusiame sostinėje, užėmė garbingą ketvirtą vietą. Komandos pasiekimais džiaugėsi ir asmeniškai jų pasveikinti atvyko Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė.
„Džiugina tai, kad užimta ketvirta vieta tarp 150 dalyvavusių komandų. Mums būtent jie yra nugalėtojai, mat iš Kauno apskrities ši komanda yra vienintelė, kuri dalyvavo finale. Net neabejoju, kad domėtis mokesčiais yra būtina. VMI savo strategijoje vienu iš pagrindinių tikslų yra įsivardinusi jaunimo ugdymą, kad jie nuo mažų dienų suprastų, kas yra mokesčiai, kas yra biudžetas, kam jis skirtas, kokia yra vadinamojo šešėlio nenauda mūsų visų gyvenimui. Labai svarbu jau nuo mažų dienų mokyti jaunus žmones ekonomikos pagrindų“, – pabrėžė pašnekovė.

Jaunimas domisi mokesčių klausimais
J. Stankienė teigė pastebinti, kad kasmet mūsų jaunimas tampa vis raštingesnis mokesčių klausimais.
„Tenka dažnai susitikti su jaunuoliais, atsakyti į jų užduodamus klausimus. Mokiniai teiraujasi, kodėl, pavyzdžiui, mokyklos valgykloje nėra išduodami čekiai?“ – pasakojo viršininkė.
Viešnia atvyko su dovanomis – komandai padovanojo didelį tortą. Mokinius pasveikino ir „Atžalyno“ gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis, pasidžiaugdamas aktyviais ir smalsiais mokiniais.
Dalyvavusių jaunuolių teigimu, tokie konkursai padeda pagilinti turimas žinias, kurios, be jokios abejonės, bus ypač naudingos ateityje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.