Vakar ugniagesiai vyko į Mociūnų kaimą, kur užsidegė šieno rulonai. Skubėta slopinti liepsnas, kad jos nepersimestų į už kelių metrų stovinčią fermą arba į gyvenamuosius namus.

,,Antradienį, priešpiet, 11.38 val. gautas pranešimas, kad Krakių sen., Maconių k. prie fermos dega šieno rulonai, arti gaisravietės yra gyvenamieji namai. Po keliolikos minučių Klaipėdos Bendrasis pagalbos centras patikslino adresą. Pasirodo, gaisravietė yra ne Krakių, o Surviliškio seniūnijoje, Mociūnų k., tad atšaukta kelyje jau buvusi Krakių ugniagesių komanda ir išsiųsta Dotnuvos komanda. Jai atvykus, šieno rulonai liepsnojo atvira liepsna, todėl paprašyta atsiųsti papildomų pajėgų. Vanduo buvo vežamas iš dirbtinio vandens šaltinio 1 km atstumu nuo gaisravietės.

Gaisro metu sudegė 8 šieno rulonai. Išsaugota mūrinė ferma (30×12 m dydžio), esanti 10 m atstumu nuo gaisravietės bei 30 šieno rulonų. Nuo ko užsidegė šiaudai, tiriama“, – teigė ugniagesių atstovė Eglė Ruchajienė.

Šieno rulonai degė ir Paežeriuose

Panašus įvykis birželio 18-osios pavakare užfiksuotas Truskavos sen., Paežerių kaime. Tąsyk Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs asmuo pranešė, kad už kaimo, laukuose, dega šiaudų stirta, kurioje yra apie 600 rulonų. Žmogus teigė, kad ugnis galimai įsiplieskė nuo žaibo iškrovos.

Į gaisravietę atskubėję Okainių komandos ugniagesiai užgesino 5 degusius šiaudų rulonus. Gerai, kad ugnis pastebėta laiku, buvo palyta ir šiaudai buvo sumirkę, priešingu atveju, gaisras galėjo sparčiai išplisti, nes apie 200 m ilgio stirtoje iš viso buvo sukrauta apie 1 000 šiaudų rulonų.

Gesinant liepsnas, ugniagesiams talkino Okainių žemės ūkio bendrovės darbuotojas, kuris atskubėjęs su krautuvu padėjo išsklaidyti degusius šiaudus. Ugniagesiai juos perliejo vandeniu.

Konteineryje degė šiukšlės

Liepos 4-osios vakarą pranešta, kad Pelėdnagių sen., Pašilių k., Lelijų g. šalia kelio dega plastikinis konteineris, rūksta dūmai, ugnies nėra, šalia medžiai, už 15 m namai. Atvykus ugniagesiams, plastikiniame požeminiame šiukšlių konteineryje degė šiukšlės. Gaisro metu konteineris nenukentėjo.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.