Kėdainių mobiliajame COVID-19 patikros punkte gyventojai gali atlikti PGR ir greituosius antigeno testus. Visi testai atliekami nemokamai.

Kaip teigė mobiliojo punkto koordinatorė Raimonda Pučėtienė, tiek PGR, tiek greitaisiais antigeno testais gyventojų susidomėjimas nemažėja. Vietos testams atlikti būna užpildytos net savaitei į priekį.
Per mėnesį – nuo rugsėjo 1 iki 30 d. – PGR testų atlikta 1 211, iš jų teigiami 161. Užsiregistravo PGR testui, bet neatvyko 132 asmenys.

Greitųjų antigeno testų atlikta 2 109, iš jų teigiami 8. Užsiregistravo, bet neatvyko atlikti greitojo antigeno testo 156.
„Labai gaila, kad žmonės elgiasi labai neatsakingai, iš anksto užsiregistravę testams, neatvyksta jų atlikti. Rugsėjo mėnesį tiek PGR, tiek greitojo antigeno testo neatvyko ir apie tai neinformavo beveik 300 gyventojų. Panašiai tokiam kiekiui žmonių buvo galima suteikti šią paslaugą, jei apie neatvykimą būtų pranešta iš anksto.Tų, kurie užsiregistravo vienam ar kitam testui atlikti, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių persigalvojo, labai prašome apie tai pranešti, kad į jūsų vietą galėtų užsiregistruoti kitas asmuo, kuriam to testo labai reikia“, – ragino būti atsakingiems ir pagalvoti apie kitus mobiliojo punkto koordinatorė Raimonda Pučėtienė.

Šią savaitę greitajam antigeno testui atlikti vietų jau nėra, greičiausiai šį testą galėsite atlikti tik spalio 12 d.
Pagausėjus besitestuojančiųjų skaičiui, mobilusis punktas ilgina darbo valandas. Nuo spalio 11 d. PGR testai bus atliekami nuo 8 iki 11 val., greitieji antigeno testai – nuo 11 iki 15 val. Šeštadieniais PGR testai atliekami nuo 8 iki 10.30 val., o greitieji antigeno testai – nuo 10.30 iki 13 val.

Šiuo metu PGR testai atliekami nuo 8 iki 10.30 val., greitieji antigeno testai – nuo 10.30 iki 13 val.

Gyventojams, nepasiskiepijusiems nuo COVID-19, nuo rugsėjo 13 d. privaloma kas 7–10 dienų periodiškai bei profilaktiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga. 

PGR testas atliekamas skubiais atvejais, norint oficialiai diagnozuoti koronaviruso atvejį, kai pacientai nedelsiant turi būti guldomi į stacionarines asmens sveikatos priežiūros įstaigas, prieš sanatorinį gydymą, medicinines intervencijas ir pan.

Registracija tyrimams vyksta trumpuoju numeriu 1808 arba internetu 1808.lt. Registruojantis būtina nurodyti priežastį arba tikslinę grupę, kuriai priklausote. Norint atšaukti registraciją, prašome skambinti tuo pačiu trumpuoju numeriu arba tai daryti internetu.

,,Pasitaiko atvejų, kai gyventojai tiesiogiai prašo, ar negalime jų priimti pasidaryti testą, ypač kai pamato, jog mobiliajame punkte nėra žmonių Visiems atsakome, kad tiems, kurie neužsiregistravo internetu ir neturi SMS pranešimo, testų atlikti negalime“, – informavo mobiliojo punkto koordinatorė.

Mobiliajame patikros punkte testai atliekami kas 2 min.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.