Miškų kontrolės departamentas informuoja, kad nuo kovo 1 d. prasideda akcija „Kirtimai“, kurios tikslas – miškų kirtimo pažeidimų prevencija, sustiprinta kontrolė ugdomųjų kirtimų draudžiamuoju laikotarpiu. Bus organizuojami reidai visų nuosavybės formų šalies miškuose.

Aplinkos apsaugos departamentas tokią akciją inicijuoja pirmą kartą, nes, vykdant kirtimų kontrolės monitoringą ir vertinant gautus rezultatus, išryškėjo tendencija, jog ne visais atvejais buvo paisoma galiojančių terminų, kuomet yra draudžiami medienos kirtimai ar jos ištraukimai (kai po kirtimo mediena išvežama iš miško) draudžiamuoju laikotarpiu. Šios akcijos metu didžiausias dėmesys bus kreipiamasi Saugomų teritorijų tinklui priklausančius miškus.

Prasidedant akcijai primenama, kad vykdant miško kirtimus privalu laikytis galiojančių terminų, kuomet draudžiami kirtimai ir medienos ištraukimas. Taip pat verta nepamiršti, kad yra griežtai ribojamas miškų kirtimo ir medienos ištraukimo laikas kurtinių tuoktuvių vietose.

Dalį medžių būtina palikti

Vykdant kirtimus būtina palikti medžius su saugomų paukščių rūšių lizdais, taip pat tuos, kuriuose yra uoksai (paukščių išskaptuota erdvė medyje), drevės, ir prie jų formuoti biologinei įvairovei svarbių medžių grupes. Pažymima, kad vykdomos akcijos metu aplinkosaugininkai taip pat fiksuos po ugdomųjų miško kirtimų paliekamų medžių skaičių ir minimalų skalsumą, iki kurio leidžiama išretinti medyną ugdomaisiais miško kirtimais. Dėmesys bus atkreiptas ir į miško kelių būklę.

Akcija „Kirtimai“ truks iki birželio 30 d. Aplinkosaugininkų reidai tiek valstybiniuose, tiek privačiuose miškuose bus vykdomi ne vien darbo laiku, bet ir po darbo valandų, savaitgaliais. Net švenčių dienomis miškai neliks be kontrolierių dėmesio.

Aplinkos apsaugos departamentas visada laukia informacijos ir pranešimų apie galimus pažeidimus ir prašo, pamačius pažeidimą, informuoti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba trumpuoju numeriu 112.

„Kėdainių mugės“ ir Aplinkos apsaugos departamento inf.

(Asociatyvi A. Barzdžiaus nuotr.)