Gruodžio 18-ąją jau septintąjį kartą visos Lietuvos miškų urėdijos įteiks šventinę dovaną šalies žmonėms – dalins eglių šakas ir tradiciškai kvies parsinešti Kalėdas į savo namus.

sakosKėdainių miškininkai šakas dalins šiandien, penktadienį, nuo 15 val. J. Basanavičiaus g. 53 (aikštelėje prie SEB banko).

Eglišakių kasmet išdalinama per šimtą tūkstantį. Miškininkai džiaugiasi šios socialinės akcijos populiarumu ir tuo, kad visuomenė vis labiau domisi gamtos išsaugojimu. Beveik kiekvienuose namuose Kalėdos neįsivaizduojamos be eglutės, prie kurios susirenka visa šeima, dedamos dovanos, leidžiami žiemos vakarai. Reikia šešerių ar septynerių metų, kad mūsų namus papuoštų pusmetrio aukščio gyva eglutė. Visi kalba apie tai, kad yra socialiai atsakingi tausodami gamtą, tačiau ar pasirinkdami tokią eglę, kuria džiaugsimės vos mėnesį, mes tikrai stovime petys petin su gamta? Eglės šakų dalijimo akcija siekiama sumažinti eglučių kirtimą.

„Kasmet vis daugiau žmonių renkasi mūsų dovanojamas eglių šakas, o ne eina į mišką ir patys kerta, „retina“ eglaičių jaunuolynus. Ši akcija jau padėjo išsaugoti tūkstančius eglučių, sumažėjo ir nelegalaus miško kirtimo atvejų. Su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad tam tikra prasme tampame draugystės tiltu tarp žmonių ir gamtos“, − teigė generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis. Miškininkai įsitikinę, kad eglišakių dalinimo akcija skatina ir žmonių kūrybiškumą – visi namiškiai gali drauge sukurti meninę kompoziciją, kabinti ant šakos galbūt net pačių rankomis gamintus žaisliukus. O ir šakos pritaikymas labai universalus – ji gali tapti šventinio stalo puošmena ar būti jaukiai įkurdinta kitoje namų erdvėje.

Kėdainių miškų urėdija pradėjo prekybą kalėdinėmis eglutėmis.

Darbo dienomis žaliaskarėmis numatoma prekiauti iki gruodžio 23-osios dienos, taip pat gruodžio 19–20 (šeštadienį ir sekmadienį) bei gruodžio 24 d. (ketvirtadienį) 9–15 val.

Patvirtintos ir naujos kalėdinių eglučių kainos. Girininkijose ir medelyne paprastoji eglė iki 1 metro aukščio kainuoja 3,50 Eur, 1,6–2 metrų aukščio – 5,50 Eur. Gyventojai gali įsigyti įvairių – net iki 5 metrų aukščio dydžių eglių. Paprastosios eglės šaka pirkėjams kainuoja 0,50 Eur.

Medelyne galima įsigyti ir eglučių, augančių vazonuose bei paprastųjų žaliaskarių, įtvirtintų į kaladę.

Norintiesiems yra galimybė nusipirkti ir dygiųjų eglių, paprastųjų pušų medelių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.